Ο Νίκος Αναστόπουλος στις δηλώσεις του έκανε λόγο για ατυχία και χαμένες ευκαιρίες και τόνισε πως όλοι πλέον κοιτάζουν το παιχνίδι με τα Γιάννενα.

\’\’Το έργο ήταν όπως το περσινό. Χάσαμε το πέναλτι του Κάλαϊτζιτς, χάσαμε και το παιχνίδι στις καθυστερήσεις. Είχαμε τις φάσεις για να προηγηθούμε στο σκορ, όχι μόνο δεν προηγηθήκαμε αλλά έγιναν μαγικά πράγματα για να δεχτούμε από μια κακή εκτίμηση στο 44’ το γκολ.

Το μίνιμουμ αποτέλεσμα που θα μπορούσε να είναι στο πρώτο ημίχρονο, θα μπορούσε να είναι 2-0. Στο δεύτερο μέρος, στην πρώτη φάση του Λεβαδειακού, γίνεται το 0-2. Από εκεί και πέρα δυσκόλεψαν τα πράγματα.

Εμείς δεν παρατήσαμε το παιχνίδι με αποκορύφωμα το δοκάρι του Βερόν. Αν γινόταν το 1-2, η εξέλιξη θα ήταν διαφορετική.

Σημασία έχει στο ποδόσφαιρο ότι κερδίζει αυτός που κάνει το γκολ. Δεν παρατήσαμε το παιχνίδι, είχαμε ευκαιρίες και επαληθεύτηκε ο νόμος του ποδοσφαίρου.

Ξεχνάμε το παιχνίδι, προχωράμε, είμαστε μέσα στον στόχο μας και κοιτάζουμε το επόμενο κόντρα στα Γιάννενα που είναι πολύ δύσκολο παιχνίδι.\’\’