Ο Εργοτέλης, αν και ανώτερος από τον Βύζαντα Μεγάρων, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, δεν κατάφερε να πάρει το μεγάλο εκτός έδρας τρίποντο καθώς όλες του οι προσπάθειες σταμάτησαν πάνω στον Παναγόπουλο που νικήθηκε μόνο από το συμπαίκτη του στη φάση της ισοφάρισης.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 10ο λεπτό με τον Ντιαλό να εκμεταλλεύεται το λάθος της άμυνας του Εργοτέλη και να κάνει το 1-0, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν χάρη σε ένα αυτογκόλ του Γρομητσάρη στο 20ο λεπτό.

Από εκεί και πέρα ο Εργοτέλης έχασε πολλές σημαντικές ευκαιρίες να πάρει τη νίκη, όμως το 1-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος.

Οι φάσεις του αγώνα:

4\’ Πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι. Είναι για τους γηπεδούχους

10\’ Λάθος γύρισμα στον Αθανασίου, ο Ντιαλό βγήκε σε θέση τετ α τετ. πλάσαρε και άνοιξε το σκορ

20 Γκολ για τον Εργοτέλη! Μετά από σέντρα του Τζανακάκη, ο Γρομητσάρης στην προσπάθειά του να απομακρύνει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του

27΄ Κίτρινη κάρτα στον Τζανακάκη

44\’ Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη.Το σουτ του Τζανακάκη,μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Παναγόπουλος

52΄ Σουτ του Χαντί, η μπάλα φεύγει άουτ

54΄ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Πλουσής στη θέση του Λαμπίν

63\’ Κίτρινη κάρτα στον Πίτσο

79\’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Χαντί ευνοήθηκε από τις κόντρες, πέρασε δύο αντιπάλους, έκανε το σουτ, όμως ο Παναγόπουλος με σωτήρια επέμβαση κρατάει το 1-1

88΄ Μεγάλη επέμβαση από τον Αθανασίου που κρατάει το 1-1

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Βύζας: Παναγόπουλος, Γρομητσάρης, Χαρτσιά, Βλάχος, Σπαγγής, Μπιτσάκος, Λαμπρόπουλος, Διαμαντόπουλος, Σιώκος, Ντιαλό, Γκεμίσης(75\’ Μανδύλης)

Eργοτέλης: Αθανασίου, Τζανακάκης, Πίτσος(83\’ Κοζορώνης), Δασκαλάκης, Σαρρής,Ρομάνο, Μπουχαλάκης(73\’ Δωματάς), Ουέλινγκτον,Λαμπίν(54\’ Πλουσής), Χαντί, Ζαχόρα