Στην εξαιρετικά δύσκολη εκτός έδρας αναμέτρηση στην Λάρισα κόντρα στην ομώνυμη τοπική ομάδα είναι στραμμένα τα βλέμματα όλων στον Εργοτέλη.

Οι «κιτρινόμαυροι» έχουν αφήσει πίσω του την ισοπαλία με τον Φωκικό και έχουν πλέον ξεκινήσει την προετοιμασία τους για το ερχόμενο ματς κόντρα στην ΑΕΛ.

Στα ευχάριστα για τον Σίνισα Γκογκιτς ότι θα έχει περισσότερες λύσεις στα χέρια του καθώς τα προβλήματα φαίνεται να μειώνονται. Συγκεκριμένα ο Μηνάς Πίτσος μπορεί να ακολούθησε ατομικό πρόγραμμα ωστόσο ανέβασε ρυθμούς.

Επίσης κανονικά υπολογίζεται και ο Γκαντιάγκα που έδειξε και σήμερα ότι έχει ξεπεράσει πλήρος το πρόβλημα τραυματισμού του ενώ επιστρέφει και ο Τζανακάκης που εξέτισε την ποινή της τιμωρίας του στο χθεσινό ματς με τον Φωκικό.

Εν τω μεταξύ δεν εμπνέουν ανησυχία οι τραυματισμοί που αποκόμισαν Δωματά και Ρέντζα στον αγώνα κόντρα στην ομάδα της Άμφισσας. Τέλος όσον αφορά το σημερινό πρόγραμμα προπόνησης όσοι έπαιξαν βασικοί απέναντι στο Φωκικό έκαναν θεραπεία, ενώ οι υπόλοιποι έκαναν ασκήσεις με μπάλα και έπαιξαν δίτερμα.

O Ρούσσος Μπεκερτζής θα διαιτητεύσει ΑΕΛ – Εργοτέλης


Ο Νικόλαος Ρούσσος Μπεκερτζής από την Πρέβεζα είναι ο διαιτητής που ορίστηκε να διευθύνει την αναμέτρηση της Δευτέρας (7μ.μ – OTE TV) ανάμεσα στη Λάρισα και τον Εργοτέλη για την 11η αγωνιστική της Football League.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές για την 11η αγωνιστική της Football League:
Κυριακή 25 Νοεμβρίου
3μ.μ
Δόξα Δράμας – Παναιτωλικός:
Τεβεκέλης, Πατσιάς, Τσάγγαρη (Μακεδονίας), 4ος: Σημαιάκης (Χαλκιδικής)
Καλλονή – Ηρακλής: Γκρανάς, Χατζημωισιάδης, Εμπλιούκ (Ξάνθης), 4ος: Χατζής (Δυτικής Αττικής)
Εθνικός Γαζώρου – Ολυμπιακός Β.: Παναγιωτόπουλος, Ζυγούρης, Πυλαρινός (Αιτωλοακαρνανίας), 4ος: Τοπούζης (Θράκης)
Καβάλα – Πιερικός: Σφακιανάκης, Χαρίτος (Αθηνών), Βλάσσης (Λασιθίου), 4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων)
Παναχαϊκή – Αναγέννηση Γιαννιτσών: Τερετίδης, Καραβασίλης, Λάζρης (Καβάλας), 4ος: Ανούσος (Λακωνίας)
Βύζας Μεγ. – Απόλλων Σμ: Ρατσιάτος (Αργολίδας), Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Σερεμέτης (Μεσσηνίας), 4ος: Μπλάνας (Μεσσηνίας)
Θρασύβουλος – Αναγέννηση Επανομής: Μπλούνας (Φθιώτιδας), Πολυχρονιάδης, Μπουξμπαούμ (Ανατολικής Αττικής), 4ος: Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)
Φωκικός – Ηρακλής Ψαχνών: Μπαλατσούκας (Ηπείρου), Μπαμπάς, Μεϊντανάς (Αθηνών), 4ος: Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής)
3.30 μ.μ
Νίκη Βόλου- Πανσερραϊκός:
Σέζος, Ναλμπάντης, Πεντζερετζής (Κιλκίς), 4ος: Καμπαξής (Εύβοιας)
Δευτέρα 26 Νοεμβρίου
7μ.μ (ΟΤΕ TV)
Λάρισα – Εργοτέλης: Ρούσσος Μπεκερτζής (Πρέβεζας), Γεωργάρας (Άρτας), Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), 4ος: Αγγελάκης (Μακεδονίας)