Ιδιαίτερα ενδιαφέρουσες αναμετρησεις περιλαμβάνει και αυτό το σαββατοκύριακο το πρόγραμμα των τοπικών πρωταθλημάτων της ΕΠΣΗ. Στην Α1 κατηγορία για την 12η αγωνιστική δύσκολες αποστολές περιμένουν του πρωτοπόρους.

Μεσσαριτικο ντέρμπι στο γήπεδο του Ζαρού ανάμεσα στην ομώνυμη τοπική ομάδα και τον όρακα, ενώ ο δεύτερος στην βαθμολογία Αλμυρός θα παίξει στην Μυρτιά κόντρα στον Αστέρα Σπουδάιο ματς αναμένεται να γίνει και στο Τυμπάκι εκεί όπου θα αναμετρηθούν ο Α.Ο Τυμπακίου με τον πολύ δυνατό φέτος Ρωμανό.

Στην Α2 κατηγορία τώρα το ντέρμπι στο Ατσαλένιο ανάμεσα στον δεύτερο Κεραυνό και τον τρίτο ΕΓΟΗ να ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής. Σημαντικά παιχνίδια περιλαμβάνει και το πρόγραμμα στους δύο ομίλους της Β΄ ΕΠΣΗ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των πρωταθλημάτων της ΕΠΣΗ το σαββατοκύριακο έχουν ως εξής!
Α1 ΕΠΣΗ
Σάββατο 24 Νοεμβρίου

3μ.μ
ΠΑΝΟΜ – Κόροιβος: M. Σφακιανάκης, Ι. Γρηγοράκης, Β. Φουλεδάκης
Αστέρας Μυρτ. – Αλμυρός: Μ. Βισκαδούρος, Ι. Δασκαλάκης, Μ.Μ Σφακιανάκης
Κυριακή 25 Νοεμβρίου
3μ.μ
Γαρίπα – Ηρακλής Ηρ.: Φ. Παπαδάκης, Μ. Βισκαδούρος, Γ. Σπανάκης
Ασίτες –Μινωική: Θ.Α Αδαμάκης, Α. Μαυραντωνάκης, Κ. Παπαδόπουλος
Εθνικός – Μοίρες: B. Κοκκινάκης, Β. Νικολακάκης, Σ. Παξιμαδάς
Ζαρός – Κόρακας: Φ. Λιανδράκης, K. Tρουλινός, Θ.Ζ Αδαμάκης
Α.Ο Τυμπακίου- Ρωμανός: Γ. Φουκάκης, Μ. Παπαδάκης, Χ. Κακουλίδης
Χερσόνησος – Ο.Φ.Αρκαλοχωρίου: Γ. Ζαχαριουδάκης, Κ.Μ Γαρεφαλάκης, Χ. Τουρλουκάκη

Α2 ΕΠΣΗ:
Σάββατο 24 Νοεμβρίου

3μ.μ
Ανάληψη – Ατρόμητος: Ι. Μουρτζάκης, Γ. Καρατζάς, Ν. Μερκουλίδης
Κεραυνός – ΕΓΟΗ: Α. Στραντζαλίδης, Φ. Λιανδράκης, Μ. Παπαδάκης
Αθλόπολις – Δαφνές: Β. Νικολακάκης, Στ. Γαρεφαλάκης, Π. Γιωτάκης
Κυριακή 25 Νοεμβρίου
3μ.μ
Δωριέας – Δειλινά: N. Γιαλμάς, Ι. Δασκαλάκης, Μ. Σταυρακάκη
Μεταξοχώρι – Δόξα Γαλιάς: Σ. Στεφανίδης, E. Χριστοδουλάκης, Ε. Καπετανάκης
Αγία Βαρβάρα – Θέρισος: A. Δασκαλάκης, Ι. Μαυραντωνάκης, Ν. Σταυρακάκη
Φαιστός – Τύλισος: Ι. Γρηγοράκης, Ε. Χατζογιάννης, Ι. Μπεκιράκης
Ελπίδες – Λίντο: A. Καζάς, Γ. Καρατζάς, Ε. Βασσάκης

Β΄ ΕΠΣΗ
Α΄ Όμιλος

Σάββατο 24 Νοεμβρίου
3μ.μ
Άρης Γουρνών – Χαραυγή: Θ.Ζ Αδαμάκης, Θ.Α Αδαμάκης, Γ. Περτσελάκης
Α.Ο Καμινίων – Δεμάτι : Μ. Δασκαλάκης, Δ. Μαστορίδης, Γ. Πατεμτζής
Κουνάβοι – Μοχός: Σ. Γρύλλου, Ε..Χριστοδουλάκης, Γ. Γιατράκης
Κυριακή 25 Νοεμβρίου
11π.μ
Ομόνοια – Ελλάνιος Δαιδ.: Ι. Μαυραντωνάκης, Α. Δασκαλάκης, Ν. Σταυρακάκη
Αναγέννηση Δυτ. Προαστίων – Διαγόρας: Ε. Καπετανάκης, Σ. Στεφανίδης, Κ. Γιατράκης
Γούβες – Νέοι Ηροδότου: Γ. Περτσελάκης, Γ. Κανάκης, Δ. Μαστορίδης
3μ.μ
Ανθεστίων – Νέοι Εργοτέλη: Δ. Ρεμιδιανάκης, Γ. Ξυπάκης, Κ.Ν Γαρεφαλάκης
Β΄ Όμιλος
Σάββατο 24 Νοεμβρίου

3μ.μ
Γοργολαϊνι – Ραύκος: Ε. Φλουρής, Ε. Βασσάκης, Ν. Φερετζάκης,
Ποσειδώνας – Μαραθώνας: X. Κρασαγάκης, Κ. Παπαδόπουλος, Μ. Κωστάκης
Πυργιώτισσα – Πετροκεφάλι: K.M Γαρεφαλάκης, Γ. Σαρρής, Α. Δρακάκης
Κεραυνός Πεντ. – Ασήμι: X. Χανιωτάκης, Φ. Παπαδάκης, Δ. Θέμελη
Κυριακή 25 Νοεμβρίου
3μ.μ
Δίας – Κορφές: Δ. Γιαννούκας, Π. Ξυδάκης, Μ. Κωστάκης
Ροδιά – Παλιανή 2008: Δ. Μαυρουδής, Μ. Δασκαλάκης, Γ. Ζερβάκης
Δαμάστα – Γόρτυς: Α. Χαροκόπος, Ν. Σπινάκης, Α. Δρακάκης

Γ΄ ΕΠΣΗ
Σάββατο 24 Νοεμβρίου

3μ.μ
Γωνιές – ΠΑΝΟΜ 2000: Κ. Ν. Γαρεφαλάκης, Κ. Τρουλινός, Ι. Μπεκιράκης
Πόρος – Μονοφάτσι: Χ. Κακουλίδης, Ν. Σπινάκης, Γ. Σπανάκης
Κυριακή 25 Νοεμβρίου
11 π.μ
Πυργού – Ολυμπιακός Μαλίων: Π. Ξυδάκης, Δ. Μαυρουδής, Δ. Γιαννούκας
12μ.
Φόδελε – Πήγασος: M. Σταυρακάκη, Ν. Γιαλαμάς, Δ. Θέμελη
Τριτωνία – Πηγαϊδάκια: Μερκουλίδης, Β. Φουλεδάκης, Ν. Φερετζάκης