Σ’ ένα εντυπωσιακό ματς ο Γιούχτας επικράτησε του Αετού Ανωγείων με 5-3 και επανήλθε στα θετικά αποτελέσματα έπειτα, από την «σφαλιάρα» που δέχτηκε την περασμένη Κυριακή στον Κρουσώνα.

Το συγκρότημα του Αντώνη Καλογεράκη προηγήθηκε στο 28’, όταν ο Ανδριαδάκης έδωσε στον Τριάντη και αυτός με τεχνικό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους, πάλι με τον Τριάντη, ο οποίος με μακρινό σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Καλομοίρη.

Οι αλλαγές του Μηνά Πίτσου στο δεύτερο ημίχρονο έφεραν αποτέλεσμα καθώς οι Ανωγειανοί κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 2-2. Συγκεκριμένα στο 58’ ο Σταυρακάκης μ’ ένα εκπληκτικό σουτ μείωσε σε 2-1 και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Σφακιανάκης έστειλε τη μπάλα στην δεξιά γωνία του Σαμαρειτάκη.

Όλα έδειχναν πως ο Αετός είχε το πάνω χέρι, όμως όλοι είχαν λογαριάσει χωρίς τον Κώστα Τσαφαντάκη. Ο επιθετικός του Γιούχτα, δέχτηκε στο 70’ τη μπάλα μέσα στην περιοχή, πλάσαρε στην κίνηση δίνοντας πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του.

Ο ίδιος παίκτης στο 73’ έφερε το ματς στο 4-2 και στο 77’ ο Τσιντάρης που είχε περάσει σαν αλλαγή ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-2.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν στο 81’ μεγάλη ευκαιρία να μειώσουν αλλά ο Νικηταράς δεν ευστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε ο Σπαχής, όμως ο τελευταίος στο 84’ σκόραρε διαμορφώνοντας το τελικό 5-3.

Γιούχτας: Σαμαρειτάκης, Μ. Κασσωτάκης, Άγγ. Κασσωτάκης (15’ λ.τ Μεταξάκης), Σταχτιάρης, Ιερωνυμάκης, Ζουμπουλάκης (74’ Πηγιάκης), Καινουργιάκης, Τσαφαντάκης (75’ Τσιντάρης), Τριάντης, Ανδριαδάκης, Αντωνακάκης.

Αετός: Καλομοίρης, Σταυρακάκης, Γεωργαλής, Μουρτζάκης, Κλωνάρης, Χαλικιόπουλος, Καπιζιώνης, Σφακιανάκης (70’ Νικηταράς), Χριστοφής (46’ Σπαχής), Σούρσος ( 46’Μανιαδάκης), Βλαστός.