Δίνοντας δεύτερο παιχνίδι μέσα σε λίγες ώρες, και απέναντι σε έναν αρκετά δυνατό αντίπαλο, ο Ναυτικός Όμιλος Χανίων ήταν πολύ δύσκολο να καταφέρει κάτι.
Η Χίος με… οδηγό ένα παιδί γέννημα-θρέμμα του Ν.Ο. Χανίων, τον Κατσουλάκη, έφτασε σε μια άνετη επικράτηση με 13-3, έχοντας από την αρχή το προβάδισμα.
Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 7-3, αλλά στην επανάληψη τα Χανιά δεν μπόρεσαν να παραβιάσουν την αντίπαλη εστία και ο Ν.Ο. Χίου με επιμέρους σκορ 6-0 στο διάστημα αυτό έφτασε στη νίκη με διαφορά 10 γκολ.
Τα οκτάλεπτα: 5-2, 2-1, 2-0, 4-0
Χίος (Γιώργος Μπελέγρης): Μισεντζής, Μιράλης 2, Μιμίδης 1, Κατσουλάκης 4, Κόχειλας Ι., Θεοδωρόπουλος 1, Κανδιόγλου 1, Βιτέλας 2, Ντούλος, Φουντούλης Γιώρ. 2, Μπεριστιάνος, Γαβαλάς, Σαρρής, Δεββές, Χατζηκυριακάκης
Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES (Μάκης Βολτυράκης): Γαλανίδης, Κοκόνας, Σαρτζετάκης 1, Σολογάνης, Μαζοκοπάκης, Μπατάκης, Πετρόχειλος, Χαριτάκης 1, Δασκαλάκης, Βιζυράκης 1, Βλοντάκης, Σκουμπάκης, Παπασηφάκης