Μέσα από τα χέρια του έχασε τη νίκη στην Πυλαία απέναντι στον ΠΑΟΚ το Ρέθυμνο Aegean.
Ο Μακ Γκραθ με τρίποντο στα 8\’\’ της κανονικής διάρκειας έστειλε το παιχνίδι στην παράταση, όπου εκεί ουσιαστικά \”εκτέλεσε\” τη ρεθυμνιώτικη ομάδα με τα σουτ του.
Ο ΑΓΟΡ προηγήθηκε με 5-11 (6\’) και 22-27 (14.30\’\’), αλλά ο ΠΑΟΚ πήγε με προβάδισμα στα αποδυτήρια για το ημίχρονο (38-33).
Ο \”δικέφαλος\” συντήρησε τη διαφορά των 5 πόντων και στην τρίτη περίοδο, με το Ρέθυμνο να κάνει τη δική του αντεπίθεση στο τελευταίο δεκάλεπτο με πρωταγωνιστή τον Τσόχλα.
Αν και προηγήθηκε με 71-74 και 73-76 ο ΑΓΟΡ δεν μπόρεσε να κρατήσει το προβάδισμα και με το τρίποντο του Μακ Γκραθ ο αγώνας πήγε στην παράταση.
Εκεί πάλι ο Αμερικανός γκαρντ πήρε το \”όπλο\” του και οδήγησε τον ΠΑΟΚ στην επικράτηση με 91-85.

Τα δεκάλεπτα: 16-15, 38-33, 56-51, 76-76 (κ.α.), 91-85 (παρ.).

ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Χάτσερ 9 (1/2 τριπ.), Κασελάκης, Χαραλαμπίδης 11 (1/2 τριπ.), Μακ Γκραθ 23 (3/5 τριπ., 5 ασίστ), Τσαϊρέλης 6, Δέδας 6, Μαργαρίτης 15 (1/1 τριπ., 10 ριμπ.), Παπαδόπουλος 14 (9 ριμπ., 4 ασίστ), Χαριτόπουλος 7 (1/2 τριπ., 6 ριμπ.).
ΡΕΘΥΜΝΟ Aegean (Κουφός): Χορν 16 (2/5 τριπ.), Καλλινικίδης, Κόλιμον 6 (1/2 τριπ.), Αγγελόπουλος 8, Τσόχλας 18 (3/7 τριπ.), Ντούβνιακ 8 (1/3 τριπ.), Κόμματος 12 (3/5 τριπ., 6 ριμπ.), Κάρτερ, Λάτοβιτς 3 (1/3 τριπ.), Πέτγουει 14 (4/6 τριπ.), Σιζόπουλος.