Ο ΟΦΗ εμφανίστηκε βελτιωμένος σε σχέση με το παιχνίδι κόντρα στον Πανθρακικό όμως δύο αβίαστα λάθη έφεραν την ήττα στο Περιστέρι από τον Ατρόμητο με 3-2 και η θέση του παραμένει δύσκολη.

Ο Αναστόπουλος παρέταξε τον ΟΦΗ με αλλαγές στην 11αδα, σε σχέση με το προηγούμενο ματς δίνοντας φανέλα βασικού στον Περογαμβράκη και τον Βιτώρο που τον δικαίωσαν με την εμφάνιση τους.

Ο «Πέρο» με ένα πανέμορφο γκολ μετά από ωραία κάθετη πάσα του Λαμπρόπουλου έκανε το 1-1 αναιρώντας το προβάδισμα που είχε πάρει ο Ατρόμητος με το γκολ του Σκόνδρα μετά από λάθος εκτίμηση της φάσης από τον Γουναρίδη.

Ο ΟΦΗ μετά το 2-1 επηρεάστηκε για ένα 10λεπτο όμως κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με ένα πανέξυπνο γκολ του Βασίλη Κουτσιανικούλη όμως η χαρά δεν κράτησε για πολύ. Ένα λεπτό αργότερα και ενώ ο Λαρισαίος ήταν τραυματίας, ο Ατρόμητος δεν τήρησε το φερ – πλέι και στην αντεπίθεση ο Μπρίτο έκανε το 3-2 δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Οι φάσεις του αγώνα:

9' Έπειτα από λανθασμένη έξοδο του Γουναρίδη, ο Κούτσι έκανε το σουτ στην κίνηση, με την μπάλα να κοντράρει στον Κουρδάκη και να καταλήγει κόρνερ.

10' Ο Επστάιν έκανε το γύρισμα από αριστερά, η μπάλα πέρασε παράλληλα προς την εστία του Γουναρίδη, αφού κανείς δεν πρόλαβε να τη στείλει στα δίχτυα.

12' ΓΚΟΛ 1-0 ο Ατρόμητος. Ωραία μπαλιά του Δημούτσου στην πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ, ο Σκόνδρας έκανε άψογα το κοντρόλ με το στήθος και την προβολή στη συνέχεια για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

17' Γέμισμα του Μονιάκη, ο Περογαμβράκης έπιασε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια του Ιτάνζ.

21' ΓΚΟΛ 1-1 ισοφαρίζει ο ΟΦΗ. Ωραία κάθετη μπαλιά του Λαμπρόπουλου, ο Περογαμβράκης πλάσαρε ιδανικά τον Ιτάνζ για την ισοφάριση.

29' Σουτ του Μονιάκη έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Ιτάνζ.

33' Γυριστό σουτ του Επστάιν, η μπάλα κόντραρε στον Σαρ. Στην εξέλιξη της φάσης ο Μπρίτο έπιασε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει άουτ.

38' Ο Σουμπίνιο έδωσε στον Επστάιν, που έκανε το σουτ από αριστερά, με τον Γουναρίδη να πέφτει και να μπλοκάρει την μπάλα.

41' Κίτρινη κάρτα στον Σουμπίνιο.

42' Ο Γιαννούλης έβγαλε τη σέντρα από αριστερά, ο Κούτσι δεν μπόρεσε να πιάσει την κεφαλιά.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Περιστέρι.

50' Σέντρα του Μονιάκη από αριστερά, ο Γιαννούλης έχασε τον Περογαμβράκη, που έπιασε την κεφαλιά από κοντά, με την μπάλα να φεύγει δίπλα από την εστία του Ιτάνζ.

53' Εκτέλεση φάουλ του Σουμπίνιο, η μπάλα κόντραρε, με τον Σκόνδρα να μπαίνει στη φάση και να κερδίζει το κόρνερ.

55' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Καραμάνος αντί του Κούτσι.

56' Κίτρινη κάρτα στον Καραγκούνη για μαρκάρισμα στον Βιτώρο.

62' Ωραίο 1-2 του Λαμπρόπουλου με τον Περογαμβράκη, ο πρώτος έκανε και το σουτ από πλάγια, με τον Ιτάνζ να αποκρούει σε κόρνερ.

63' ΓΚΟΛ 2-1 ο Ατρόμητος. Ο Μπρίτο έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, ο Γουναρίδης απέκρουσε, με τον Καραμάνο να παίρνει το... ριμπάουντ και να δίνει προβάδισμα ξανά στην ομάδα του με πλασέ από πλάγια.

69' Κίτρινη κάρτα στον Σόουζα για μαρκάρισμα στον Καραμάνο.

72' Κίτρινη κάρτα στον Μονιάκη για μαρκάρισμα στον Ιγκλέσιας.

87' ΓΚΟΛ 2-2 ο ΟΦΗ. Κεφαλιά του Παπάζογλου για τον Κουτσιανικούλη, τον οποίο έχασε ο Σκόνδρας, με τον επιθετικό του ΟΦΗ να πλασάρει ιδανικά τον Ιτάνζ, που βγήκε, για την ισοφάριση.

90' ΓΚΟΛ 3-2 ο Ατρόμητος. Ο Μπέλιτς έβγαλε τη σέντρα, ο Μπρίτο πήρε την μπάλα, κέρδισε τις κόντρες, πέρασε και τον Γουναρίδη, που δεν έπεσε στα πόδια του, για να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

90'+1' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μονιάκη. Με δέκα ο ΟΦΗ. Ο Μονιάκης διαμαρτυρήθηκε επειδή δεν τηρήθηκε το fair play, αφού ο Κουτσιανικούλης ήταν πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο όντας τραυματίας.

90'+5' Κίτρινη κάρτα στον Σαρ για χτύπημα στον Δημούτσο.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ατρόμητος:Ιτάνζ, Σκόνδρας, Γιαννούλης, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Σουμπίνιο(68' Ιγκλέσιας), Μπρίτο, Δημούτσος, Κούτσι(55' Καραμάνος), Καραγκούνης(77' Μπέλιτς), Επστάιν.

ΟΦΗ: Γουναρίδης, Κουρδάκης(46' Ζαχαράκης), Μονιάκης, Σαρ, Σόουζα, Ιωαννίδης(67' Κουτσιανικούλης), Βερόν(78' Ζορμπάς), Λαμπρόπουλος, Περογαμβράκης, Βιτώρος, Παπάζογλου.