Για ένα ημίχρονο το Ρέθυμνο Aegean παρουσιάστηκε αρκετά ανταγωνιστικό απέναντι στο πρωταθλητή Ευρώπης και Ελλάδας Ολυμπιακό.
Στο πρώτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Στέργιου Κουφού κατάφεραν να έχουν το προβάδισμα με 18-15, αλλά στη συνέχεια οι \”ερυθρόλευκοι\” ανέβασαν… στροφές και πήγαν με προβάδισμα στα αποδυτήρια (29-37).
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν το ρυθμό και ο Ολυμπιακός συντηρούσε διψήφια διαφορά στο σκορ με αποτέλεσμα να φτάσει χωρίς κόπο στο τελικό 64-78.
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-15, 29-37, 42-56, 64-78

ΡΕΘΥΜΝΟ AEGEAN (Κουφός): Χορν, Καλλινικίδης, Κόλιμον 2, Αγγελόπουλος 7(1), Τσόχλας 5(1), Ντούβνιακ 7, Κόμματος 11 (1), Κάρτερ 13(1), Λάτοβιτς 3(1), Πέτγουεϊ 16.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπαρτζώκας): Χάινς 15 , Λο 8, Άντιτς, Σπανούλης 11, Περπέρογλου, Σλούκας 7(1), Πάουελ 7, Γκετσεβίτσιους 5(1), Πρίντεζης 13(1), Παπανικολάου 6, Μάντζαρης 5, Μαυροειδής 1.