Τέσσερις ομάδες συνεχίζουν με το απόλυτο νικών στα πρωταθλήματα υποδομής της Ε.Π.Σ. Χανίων, μετά και τη διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής.

Στους Προπαίδες υπήρξε η πρώτη απώλεια βαθμών για Πλατανιά και Ακαδημία Νέας Κυδωνίας, που ωστόσο παρέμειναν "συγκάτοικοι" στην κορυφή.

Το "4Χ4" έκαναν στα Τζούνιορ Α.Π. Σούδας (1ος όμιλος), Ηρακλής Νεροκούρου και Κορωνίδα (2ος όμιλος), ενώ με το απόλυτο συνεχίζει στα Προτζούνιορ ο Μινώταυρος/Ν. Μινωταύρου.

Προπαίδες
Μινώταυρος/Νέοι Μινωταύρου-Πλατανιάς 1-1
Σπάθα/Ίκαρος Τ.-Α.Ο. Χανιά 3-8
Κισσαμικός-Ιωνία 2000 4-2
Άρης Σ.-Κρ. Αστέρας 1-1
Πανακρωτηριακός-Ιδομενέας 2008 8-0
Αστέρας Χαλ.-Ιδομενέας 0-5
ΙΝΚΑ-Α.Δ.Ν. Κυδωνίας 1-1
Δόξα Π.-Ηρακλής Νερ. 1-0
Ποσειδών-Παγχανιακός 7-0

Η βαθμολογία
1.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 10 (15-2)
-.Πλατανιάς 10 (10-3)
3.Άρης Σούδας 7 (13-3)
-.Ηρακλής Νεροκούρου 7 (12-3)
-.Κισσαμικός 7 (12-10)
-.Μινώταυρος/Νέοι Μινωταύρου 7 (7-5)
-.Δόξα Παχιανών 7 (5-4)
8.Πανακρωτηριακός 6 (11-3)
-.Ιδομενέας 6 (11-11)
10.Κρητικός Αστέρας* 5 (11-3)
-.Ποσειδών Τσικαλαριών 5 (10-7)
12.Ιωνία 2000* 4 (3-5)
-.Ιδομενέας 2008* 4 (3-8)
-.Α.Ο. Χανιά 4 (9-12)
15.ΙΝΚΑ 2 (4-8)
16.Σπάθα/Ίκαρος Ταυρωνίτη 0 (4-23)
17.Παγχανιακός (-2) -1 (0-15)
18.Αστέρας Χαλέπας* (-2) -2 (0-15)

Η επόμενη αγωνιστική (5η)
Α.Δ.Ν. Κυδωνίας-Α.Ο. Χανιά
Ιωνία 2000-ΙΝΚΑ
Πλατανιάς-Σπάθα/Ίκαρος Τ.
Ηρακλής Νερ.-Κισσαμικός
Κρ. Αστέρας-Μινώταυρος/Ν. Μινωταύρου
Ιδομενέας 2008-Δόξα Παχ.
Παγχανιακός-Άρης Σ.
Ιδομενέας-Πανακρωτηριακός
Αστέρας Χαλ.-Ποσειδών Τσικ.

Τζούνιορ
1ος όμιλος 
Πλατανιάς-Ιωνία 2000 0-6
Σπάθα/Ίκαρος Τ.-Α.Π. Σούδας 2-9
Δόξα Παχ.-Κισσαμικός 1-1
Μινώταυρος-Πανακρωτηριακός 4-2
Αστέρας Χαλ.-Ιδομενέας 2008 3-4

Η βαθμολογία
1.Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας 12 (31-7)
2.Ιωνία 2000 9 (11-3)
-.Πανακρωτηριακός 9 (19-12)
4.Δόξα Παχιανών 8 (21-4)
5.Ιδομενέας 2008 7 (13-13)
6.Κισσαμικός 4 (4-8)
7.Σπάθα/Ίκαρος Ταυρωνίτη 3 (9-18)
-.Αστέρας Χαλέπας 3 (11-21)
-.Μινώταυρος/Νέοι Μινωταύρου 3 (6-26)
10.Πλατανιάς 0 (3-16)

Η επόμενη αγωνιστική (5η)
Πανακρωτηριακός-Ιωνία 2000
Σπάθα/Ίκαρος Τ.-Δόξα Παχ.
Ιδομενέας 2008-Μινώταυρος/Ν. Μινωταύρου 
Α.Π. Σούδας-Πλατανιάς
Κισσαμικός-Αστέρας Χαλ.

2ος όμιλος
Ασπίδα-Κορωνίδα 0-4 
Α.Δ.Ν. Κυδωνίας-Α.Ο. Χανιά 3-0 α.α. 
Κρ. Αστέρας-Άρης Σ. 2-2
Περιβόλια-Φωστήρας 0-2
Ηρακλής Νερ.-Παγχανιακός 8-1

Η βαθμολογία 
1.Ηρακλής Νεροκούρου 12 (21-2)
-.Κορωνίδα 12 (23-5)
3.Άρης Σούδας 7 (18-6)
-.Φωστήρας 7 (12-6)
-.Ασπίδα 7 (9-8)
6.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 6 (9-7)
7.Κρητικός Αστέρας 4 (8-13)
8.Α.Ο. Περιβολίων 3 (4-18)
9.Παγχανιακός 0 (4-33)
10.Α.Ο. Χανιά (-2) -2 (2-11)

Η επόμενη αγωνιστική (5η)
Α.Ο. Χανιά-Φωστήρας 
Ασπίδα-Κρ. Αστέρας
Παγχανιακός-Α.Δ.Ν. Κυδωνίας
Κορωνίδα-Περιβόλια
Άρης Σ.-Ηρακλής Νερ.

Προτζούνιορ
ΙΝΚΑ-Α.Π. Σούδας 4-0
Μινώταυρος/Ν. Μινωταύρου-Νέοι Χανίων 10-0
Πανακρωτηριακός-Α.Δ.Ν. Κυδωνίας 7-1
Ιδομενέας 2008-Δόξα Παχ. 2-11
Ιωνία 2000-Αστέρας Χαλ. 8-11

Η βαθμολογία 
1.Μινώταυρος/Νέοι Μινωταύρου 12 (28-2)
2.Δόξα Παχιανών 10 (33-10)
-.ΙΝΚΑ (17-4)
4.Αστέρας Χαλέπας 9 (31-14)
5.Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας 6 (10-8)
6.Ιωνία 2000 5 (28-18)
7.Νέοι Χανίων 3 (13-29)
-.Πανακρωτηριακός 3 (10-25)
9.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 0 (5-32)
10.Ιδομενέας 2008 0 (4-37)

Η επόμενη αγωνιστική (5η)
Α.Π. Σούδας-Νέοι Χανίων
Πανακρωτηριακός-Ιωνία 2000
Δόξα Παχ.-ΙΝΚΑ
Α.Δ.Ν. Κυδωνίας-Μινώταυρος/Ν. Μινωταύρου
Αστέρας Χαλ.-Ιδομενέας 2008



Λευτέρης Αντωνακάκης