Μεγάλη νίκη για τον ΟΦΗ που επικράτησε 2-0 του Αστέρα Τρίπολης. Ο ΟΦΗ κατάφερε αυτό που του έλειπε από τα προηγούμενα παιχνίδια, το καλό ξεκίνημα και το γρήγορο γκολ, γκολ που πέτυχε ο Παπάζογλου στο 14\’ μετά από κάθετη πάσα του Βερόν.

Ο Αστέρας πίεσε για την ισοφάριση στο 21\’ αλλά και στην επανάληψη με τον Γουναρίδη να κάνει εξαιρετικές αποκρούσεις.

Ο Δασκαλόπουλος φάνηκε να χάνει τον έλεγχο του παιχνιδιού στα τελευταία λεπτά του αγώνα όταν ο Φούλοπ έπιασε την μπάλα έξω από την περιοχή και ο ρέφερι έδειξε παίζετε.

Το δεύτερο γκολ ήρθε για τον ΟΦΗ στο 95\’ όταν ο Κουτσιανικούλης εκτέλεσε τον Φούλοπ.

Οι φάσεις του αγώνα:

5\’: Ευκαιρία για τον Αστέρα, με γυριστό σουτ του Ράγιος που μπλόκαρε ο Γουναρίδης

7\’: Μακρινό σουτ του Λαμπρόπουλου, μπλοκάρει ο Φούλοπ.

14\’: ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ που προηγείται 1-0 του Αστέρα Τρίπολης με πλασέ του Παπάζογλου μετά από κάθετη πάσα του Βερόν

17\’: Κίτρινη κάρτα στον Ζαχαράκη

21\’: Ο Αστέρας αγγίζει την ισοφάριση: Κεφαλιά του Καλαντζή, πολύ δύσκολη απόκρουση για τον Γουναρίδη, που αρχικά ήταν εκτός θέσης!

24\’: Σουτ του Παπάζογλου από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει ο Φούλοπ

37\’: Ενταση στον πάγκο του ΟΦΗ, οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για φάουλ εις βάρος του Βιτώρου. Αποβάλλεται ο Ανδρέας Σκέντζος

44\’: Μακρινό σουτ του Βιτώρου, τελείως άστοχο

46\’: Αρχισε το δεύτερο ημίχρονο με αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης: Ο Γκάμπριελ αντί του Φραγκουλάκη

48\’: Κίτρινη κάρτα στον Καστέλς

50\’: Ευκαιρία για τον ΟΦΗ: Γύρισμα του Κουτσιανικούλη στη μικρή περιοχή, πλασέ του Παπάζογλου, διώχνει ο Φούλοπ

52\’: Ο Παπάζογλου τραυματίζεται στον αστράγαλο, του παρέχονται οι πρώτες βοήθειες και βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου

54\’: Ο Παπάζογλου έχει επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο.

55\’: Ο Μπαρτολίνι τραβάει τη φανέλα του Παπάζογλου. Ο διαιτητής δεν δίνει φάουλ, ο Παπάζογλου διαμαρτύρεται και δέχεται κίτρινη

61\’: Ωραία ενέργεια και σουτ από τον Ντε Μπλάσις, η μπάλα πάνω από την εστία του Γουναρίδη

64\’: Κίτρινη κάρτα στον Γουναρίδη

69\’: Περογαμβράκης και Λαμπρόπουλος μπερδεύονται στο ύψος της μικρής περιοχής και το γυριστό σουτ του δεύτερου περνά άουτ!

71\’: Αλλαγή για τον ΟΦΗ με τον Μπανούση αντί του Βιτώρου

77\’: Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ με τον Κουρδάκη αντί του Ζαχαράκη

80\’: Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα με τον Εγκον αντί του Τσαμπούρη

82\’: Ο ΟΦΗ «αγγίζει» το 2-0: Διαγώνιο σουτ του Παπάζογλου, η μπάλα δίπλα από την εστία του Φούλοπ

87\’: Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης με το σουτ του Γκάμπριελ που αποκρούει δύσκολα ο Γουναρίδης

87\’: Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ με τον Ζορμπά στη θέση του Περογαμβράκη

89\’: Νέα μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Αστέρα. Σουτ του Ντε Μπλάσις διώχνει εντυπωσιακά ο Γουναρίδης, σουτ του Ναβάρο, άουτ

90\’: Σουτ του Ράγιος, μπλοκάρει εύκολα ο Γουναρίδης

90\’: ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Ο Φουλόπ πιάνει εκτός περιοχής, ο Δασκαλόπουλος στο μισό μέτρο και δείχνει παίζετε

90\’+1\’: Κίτρινη κάρτα στον Φορμίκα

90\’+2\’: Νέα αποβολή για τον πάγκο του ΟΦΗ, αποβάλλεται ο Σάκης Παγωμένος!!

90\’+5\’: ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, που φτάνει στο 2-0 απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης με τον Κουτσιανικούλη

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΟΦΗ: Γουναρίδης, Ζαχαράκης, Ιωαννίδης, Σαρ, Σόουζα, Βερόν, Λαμπρόπουλος, Βιτώρος, Περογαμβράκης, Κουτσιανικούλης, Παπάζογλου

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Φούλοπ, Τσαμπούρης, Φορμίκα, Μπαρτολίνι, Αλβάρες, Κάστελς, Φραγκουλάκης, Καλαντζής, Ντε Μπλάσις, Ναβάρο, Ράγιος