Mε πρωταγωνιστή τον Κώστα Κοκκινάκη ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ ο Ηρόδοτος επικράτησε του Πατούχα με 4-0.

Η ομάδα της Αλικαρνασσού ήταν καλύτερη σε όλη την διάρκεια και δίκαια πήρε το τρίποντο επιστρέφοντας έτσι μετά από 4 αγώνες στις νίκες.

Οι “κυανόλευκοι” μπήκαν δυνατό στο παιχνίδι χάνοντας ευκαιρίες και στο 34΄ η υπεροχή τους επέδωσε καρπούς με τον Κοκκινάκη να ανοίγει το σκορ. Λίγο πριν οι δύο ομάδες πάνε για ημίχρονο ο Κοκκινάκης “χτύπησε” ξανά κάνοντας το 2-0 και δίνοντας έτσι σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του.

Το σόου του Κοκκινάκη ολοκληρώθηκε στο 82΄ με τον επιθετικό του Ηροδότου να πετυχαίνει χατ-τρικ.

Στις καθυστερήσεις ο Μωραΐτης έβαλε το κερασάκι στην τούρτα γράφοντας το τελικό 4-0.