Με νίκη στέφθηκε η παρθενική εντός έδρας παρουσία του Γ. Πετράκη στη Super League.Οι ασπρόμαυροι σε έναν πολύ κρίσιμο αγώνα στάθηκαν στο ύψος των περιστάσεων και επικράτησαν του Άρη με 2-0. Καταπληκτικό παιχνίδι για τον Λαμπρόπουλο που με δύο δικές του ασίστ σημειώθηκαν τα γκολ των Περογαμβράκη και Παπάζογλου.

Οι φάσεις του αγώνα:

4' Φάουλ για τον Άρη μετά από μαρκάρισμα του Μονιάκη στον Σουνά

11' Άστοχη κεφαλιά του Μπανούση για τον ΟΦΗ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία με την κεφαλιά του Μπανούση -μετά από σέντρα του Παπάζογλου- να περνά λίγο άουτ.

12' Άστοχο σουτ του Τριανταφυλλάκου για τον Άρη

15' Άστοχη κεφαλιά του Τριανταφυλλάκου για τον Άρη Δεν ήταν ο Τριανταφυλλάκος, αλλά ο Αγγελούδης αυτός που πήρε την εξ επαφής κεφαλιά, μετά από κόρνερ, και έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ.

16' Σε θέση οφσάιντ ο Κουτσιανικούλης.

25' Γκολ για τον ΟΦΗ με σουτ από τον Περογαμβράκη. Συρτή σέντρα του Λαμπρόπουλου και λάθος του Βελλίδη που έστρωσε τη μπάλα στον Περογαμβράκη και αυτός σε πρώτο χρόνο πλάσαρε σε κενό τέρμα για το 1-0 του ΟΦΗ!

32' Κίτρινη Κάρτα στον Πουλίδο

48' Σε θέση οφσάιντ ο Παπάζογλου

54' Άστοχο σουτ του Κουτσιανικούλη για τον ΟΦΗ Ο Κουτσιανικούλης δέχθηκε την πάσα του Μπανούση, κατέβασε ωραία τη μπάλα και σούταρε από καλή θέση, αλλά άουτ. Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ να κάνει το 2-0.

55' Φάουλ για τον ΟΦΗ μετά από μαρκάρισμα του Κοέλιο στον Περογαμβράκη

65' Σουτ στο οριζόντιο δοκάρι από τον Παπάζογλου. Μπαλιά του Ιωαννίδη στον Παπάζογλου, ο οποίος "κρέμασε" με πλασέ τον Βελλίδη, αλλά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι!

66' Κίτρινη Κάρτα στον Κανούλα

78' Σουτ του Λαμπρόπουλου για τον ΟΦΗ και απόκρουση από τον Βελλίδη.

78' Άστοχο σουτ του Μονιάκη για τον ΟΦΗ

85' Κίτρινη Κάρτα στον Σόουζα

88' Γκολ με κεφαλιά από τον Παπάζογλου. Εκτέλεση φάουλ του Λαμπρόπουλου και ο Παπάζογλου με εύκολη κοντινή κεφαλιά σκοράρει για το 2-0 και ουσιαστικά "καθαρίζει" το τρίποντο για τον ΟΦΗ.

91' Σουτ του Ζορμπά για τον ΟΦΗ και μπλοκάρει ο Βελλίδης

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΟΦΗ: Αγριμάκης, Μονιάκης, Ιωαννίδης, Σαρ(71'Κουρδάκης), Σόουζα, Βερόν, Μπανούσης, Λαμπρόπουλος, Κουτσιανικούλης(83' Ζορμπάς), Περογαμβράκης(89' Ζαχαράκης)
, Παπάζογλου

Άρης: Βελλίδης, Γιαννίτσης, Οικονομόπουλος, Καζναφέρης, Τριανταφυλλάκος, Αγγελούδης(63' Κανούλας), Πουλίδο(69' Παντίδος), Μαργαρίτης, Σουνάς, Καραγιάννης(53' Αγκάνθο), Κοέλιο