ΠΑΟΚ και ΠΟΑ αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στον Κρουσσώνα. Ο ΠΟΑ βρέθηκε μπροστά στο σκορ με τον Γιακουμάκη ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0.

Ο ΠΑΟΚ απάντησε 2 λεπτά αργότερα με γκολ του Μαλατουνάκη, μετά από φάουλ που εκτέλεσε από τη σέντρα, με τον τερματοφύλακα του ΠΟΑ να μην υπολογίζει σωστά.

Στην επανάληψη ο ΠΟΑ μπήκε πιο δυνατά και δημιούργησε τις προυποθέσεις για ένα γκολ, ωστόσο στο 56΄η ομάδα του Μανώλη Πατεμπτζή έμεινε με 10΄ παίκτες λόγω αποβολής του Πετράκη με τον ΠΑΟΚ να έχει την υπεροχή στην συνέχεια. Ο Γιακουμάκης στο 63΄ έσωσε πάνω στην γραμμή την μπάλα μετά το σουτ του Κουράκη, ενώ λίγο αργότερα ο Σκουτέλης σε τετ-α-τετ δεν μπόρεσε να νικήσει τον Συνάνη.

To σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος με τον ΠΟΑ μετά από αυτό το αποτέλεσμα να παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, ωστόσο μειώθηκε στους 4 βαθμούς η διαφορά από τον δεύτερο Γιούχτα.