Ο Αντώνης Βλοντάκης πήρε από το… χέρι τον Ναυτικό Όμιλο Χανίων και τον οδήγησε στην τρίτη συνεχόμενη νίκη του επί του Ν.Ο. Πατρών με 10-6.
Ο σπουδαίος Χανιώτης αθλητής πέτυχε 6 γκολ και ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της σπουδαίας νίκης του ΝΟΧ, που έπαιξε ως γηπεδούχος στο κολυμβητήριο της Ηλιούπολης.
Το συγκρότημα του Μάκη Βολτυράκη προηγήθηκε με 4-2 στο πρώτο οκτάλεπτο, αλλά η Πάτρα \”γύρισε\” το ματς και πήγε στο ημίχρονο με προβάδισμα 5-4. Το επί μέρους 6-1 στο δεύτερο ημίχρονο οδήγησε στον ΝΟΧ στη νίκη, που τον κάνει να αισιοδοξεί για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.
Τα οκτάλεπτα: 4-2, 0-3, 1-0, 5-1
Ν.Ο. ΧΑΝΙΩΝ ΑΝΕΚ LINES (Μάκης Βολτυράκης): Γαλανίδης, Κοκονάς, Σουλογάνης, Μπιτσάκης, Παπασηφάκης, Μπατάκης, Πετρόχειλος 3, Χαριτάκης 1, Σκουμπάκης, Βιζυράκης, Βλοντάκης 6, Μαζοκοπάκης, Χατζηδάκης, Μιγιάκης, Δασκαλάκης
Ν.Ο. ΠΑΤΡΩΝ (Κώστας Σακκαλής): Αγιαννιτόπουλος, Δανούρδης 1, Πολάτος, Κανελλόπουλος 1, Ξανθόπουλος, Τοράκης, Φύκουρας 1, Μπέκοβιτς 3, Λεβεντάκος, Γκότσης, Καρβουντζής, Λιβαθηνός, Χρυσανθόπουλος, Λουκόπουλος