Στην ανωτερότητα του Ολυμπιακού υπέκυψε η ομάδα Κ17 του Πλατανιά.

Το γρήγορο γκολ του Ηρακλειώτη φορ Γαρεφαλάκη στο 8’ και το γκολ του Καναβέτα στο 10’ έκαναν τυπική διαδικασία για τους γηπεδούχους τη συνέχεια του ματς. Το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ στο 3-0,  χάρη σε τέρμα του Ξανθόπουλου στο 41’.

Ο Ολυμπιακός δεν έριξε… στροφές και πέτυχε ακόμα τρία γκολ στην επανάληψη με τους Καναβέτα (59’), Ράτζα (69’) και Γαρεφαλάκη (70’).

Ολυμπιακός (Γιώργος Κοκολάκης): Κατσιμήτρος, Ξανθόπουλος (71’ Ντάσης), Τούφας, Τόλι, Ράτζα, Μαργαρίτης, Καναβέτας (80’ Μανθάτης), Λιάτσι (65’ Παπανικολάου), Γαρεφαλάκης (71’ Αράπης), Καλέργης (60’ Ανδρούτσος), Τζόνεφ.

Πλατανιάς (Νίκος Μαναρώλης-Ανδρέας Παπαδομανωλάκης):Χατζηκίδης, Μάνικος (63’ Πλατινάκης), Σκευοφύλαξ (62’ Μανωλεδάκης), Πάτας, Κελάκης, Κοντορινάκης, Κοκκινάκης, Λεβεντάκης (72’ Μανιουδάκης), Γιουρουκάκης, Δημητρίου, Κουνδουράκης.

Δείτε φάσεις και γκολ από το παιχνίδι στο βίντεο στου sports-academies.gr, απ\’ όπου είναι και η φωτογραφία του αγώνα.