Σε καμιά από τις δυο αναμετρήσεις με τις οποίες «έκλεινε» η 11η αγωνιστική του ομίλου παραμονής της Α’ ΕΠΣΧ δεν υπήρξε νικητής.

Στα Νεροκούρου τα Κεραμειά επέβαλαν από νωρίς το ρυθμό τους και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 2-0, με τους Δ. Μαρινάκη (12’) και Λιονάκη (23’).

Στην επανάληψη η Δόξα αντέδρασε και μείωσε στο 70’ με διαγώνιο σουτ του Κυδωνάκη. Στο 90+2’ έγινε η φάση του αγώνα, αφού ο Βροντάκης εκτός περιοχής «γκρέμισε» τον Στυλιανάκη, ο Ντοκάκης άφησε τη φάση να εξελιχθεί και ο Μπουρμπάκης στη γραμμή απέκρουσε το πλασέ του Μοσχόπουλου. Τότε ο ρέφερι γύρισε τη φάση πίσω και καταλόγισε το φάουλ με τον Κένγκα να ευστοχεί για το 2-2. Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για την απόφαση αυτή του Ντοκάκη, ενώ από την άλλη η ομάδα των Παχιανών υποστηρίζει ότι έπρεπε να δείξει κόκκινη στον γκολκίπερ των Κεραμειών.

Στη Μοναχή Ελιά, στην αναμέτρηση των… Αστέρων, δεν υπήρξε ούτε νικητής, αλλά ούτε και γκολ. Κρητικός Αστέρας και Αστέρας Μανολιόπουλου έμειναν στο «στείρο» 0-0, που διατηρεί σε πολύ δύσκολη θέση την ιστορική ομάδα του Βαμβακόπουλου.