Ιστορικές στιγμές ζουν τα Ζωνιανά, αφού το… καμάρι τους ο Ερμής πανηγυρίζει και μαθηματικά την άνοδο στη Γ’ Εθνική, στην παρθενική του συμμετοχή στο Περιφερειακό.

Το τελικό 0-0 στο ματς με τον ΠΟΑ ικανοποίησε και τις δυο ομάδες, αφού ο σύλλογος του προσφυγικού προαστίου βρίσκεται κοντά στον τίτλο.

Στο 1’ ο Φραγκιαδάκης είχε δοκάρι για τους φιλοξενούμενους στην καλύτερη στιγμή του πρώτου ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν με τον Ν. Σουτζή στο 31’ και στο 57’ με τον Βαρούχα. Στο 73’ ο ΠΟΑ έφτασε κοντά στο 0-2 με τον Π. Γιακουμάκη, ενώ στο 75’ λόγω ομίχλης υπήρξε διακοπή για περίπου δέκα λεπτά.

Ερμής Ζωνιανών (Μανόλης Σουτζής): Μήτρου, Ρουμπάκης (90’ Παπαδάκης), Κοζορώνης (66’ Μανάι), Στ. Κάββαλος, Μπριλλάκης, Γ. Αριστεινίδης, Ρηγάκης, Καλομοίρης, Δ. Κλίνης, Ν. Σουτζής, Βαρούχας (60’ Κουντούρης).

ΠΟΑ (Μανόλης Πατεμτζής): Χωματάς, Γ. Βρεττός, Καραταράκης, Πετράκης, Γ. Γιακουμάκης, Μ. Γιακουμάκης, Ν. Βρεττός (60’ Παπαδομιχελάκης), Μαραγκάκης, Π. Γιακουμάκης, Σκουλούδης (85’ Τσαφαντάκης), Φραγκιαδάκης.