Με πρωταγωνιστές και σκόρερ τους Λιονάκη και Παπαδάκη τα Κεραμειά πανηγύρισαν νίκη παραμονής με 4-0 απέναντι στην Α.Ε. Κυδωνίας.

Στο 20\’ ο Λιονάκης άνοιξε το σκορ και δέκα λεπτά μετά ο Παπαδάκης έκανε το 2-0. Στο 50\’ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ ο Λιονάκης, για να τον \”μιμηθεί\” στο 65\’ ο Παπαδάκης, που σκόραρε δις κόντρα στην πρώην ομάδα του.

Στους Αγίους Αποστόλους ο Γρανίτης είχε κάνει την ανατροπή απέναντι στη Δόξα, αλλά η ομάδα των Παχιανών ισοφάρισε στο φινάλε για το τελικό 2-2.

Στο 30\’ ο Στυλιανάκης πέτυχε το 0-1, για να φέρουν… τούμπα το ματς οι Κουντουράκης (65\’) και Ντούπη (70\’).

Στο 90\’ όμως ο Μανιαδάκης χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας στους φιλοξενούμενους, που έχασαν στις καθυστερήσεις με δεύτερη κίτρινη τον Βακαλουνάκη.