Πιάνοντας πολύ καλή απόδοση και δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες η Μικτή Προπαίδων της Ε.Π.Σ. Χανίων ξεκίνησε νικηφόρα την πορεία της στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων.
Το συγκρότημα του Γιάννη Μηνά επιβλήθηκε στη Σοχώρα του Ρεθύμνου με 4-0.
Μόλις στο 6\’ ο Τάσιος εκμεταλλεύτηκε την απόκρουση του Παπιομύτογλου σε σουτ του Ζολώτα, βάζοντας μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους. Στο 23\’ ο Μαστραντωνάκης με εκπληκτικό σουτ από διαγώνια θέση -και έπειτα από σέντρα του Τάσιου– πέτυχε το 0-2 και δυο λεπτά αργότερα από κοντά με σουτ \”σημάδεψε\” το δοκάρι.
Στο δεύτερο 30λεπτο τη \”σκυτάλη\” στα γκολ πήρε ο Ζολώτας, βρίσκοντας δίχτυα στο 43\’ και στο 53\’.
Ε.Π.Σ. Ρεθύμνου (Θανάσης Πετράκης-Μιχάλης Δεληγιαννάκης): Μ. Παπιομύτογλου (31\’ Γαϊτάνης), Ψυχαράκης, Τζιφάκης (45\’ Στεφανάκης), Πρινιανάκης, Αποστολάκης, Π. Παπιομύτογλου (41\’ Ποθουλάκης), Κώτσιος (38\’ Θεοδωράκης), Μπερβανάκης (31\’ Πασχαλίδης), Δασκαλόπουλος (31\’ Λαζίδης), Βρεττός, Βάρδας (31\’ Μπαραδάκης).
Ε.Π.Σ. Χανίων (Γιάννης Μηνάς): Ιωσ. Γεωργιλαδάκης (45\’ Σκουμπάκης), Ι. Γεωργιλαδάκης, Τρίτσης, Μαράκης, Τριμίντζιος (43\’ Τζουγκράκης), Σταυρουλάκης (45\’ Στεφανίδης), Μαστραντωνάκης (36\’ Ψαρουδάκης), Παγωνάκης (34\’ Κατελανάκης), Ζολώτας, Κουτσουδάκης (43\’ Καπιδάκης), Τάσιος (41\’ Αρζίδης).