Αν και τα… χρειάστηκε στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη σοβαρεύτηκε και πέτυχε ακόμα μια νίκη που τον κρατάει μέσα στο κόλπο της ανόδου.
Ο Ποσειδών Καμισιανών-Ραπανιανών επιβλήθηκε στο Νιο Χωριό του ουραγού Διαγόρα με 5-1 και μείωσε στους δυο βαθμούς τη διαφορά του από την 2η θέση, έχοντας να παίξει τώρα τα ντέρμπι που θα κρίνουν τους κόπους μιας χρονιάς με Αστέρα Χαλέπας και Άπτερα.
Στο 16\’ ο Κορναράκης έκανε το 0-1, για να αποκρούσει πέναλτι στο 29\’ ο Μαναράκης. Δυο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν, αλλά στην επανάληψη τα γκολ των Μπουζάκη (46\’ και 52\’), Μαριανάκη (49\’) και Κορναράκη (65\’) οδήγησαν τους φιλοξενούμενους στην επιβλητική νίκη.
Στα Καθιανά την ίδια ώρα η Ένωση Θύελλα-Καμίνια επικρατούσε του Τάλω με σκορ 2-1.