Την τελευταία αγωνιστική θα κριθεί το αν και τη νέα αγωνιστική περίοδο ο Πλατανιάς θα αγωνίζεται στη Super League.

Η χανιώτικη ομάδα δεν... πήγε ποτέ στη Βέροια και έφυγε με βαριά ήττα από την πρωτεύουσα της Ημαθίας για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, αφού και πέρσι για το πρωτάθλημα της Footb

Οι "ερυθρόλευκοι" μπήκαν πολύ καλά στο παιχνίδι και απείλησαν στο ξεκίνημα με Αναστασάκο (1') και Ναζλίδη (4'), αλλά η συνέχεια ήταν εφιαλτική.

Οι γηπεδούχοι με πρωταγωνιστή τον Ιωάννου, που έκανε χατ-τρικ (32', 49' και 74') και γκολ ακόμα των Κόστλι (27') και Ολαϊτάν (89') έφτασαν στη θριαμβευτική νίκη με την οποία "αγκάλιασαν" την παραμονή τους στην κατηγορία.

Το φιλμ του αγώνα
1' Σουτ του Αναστασάκου αποκρούει ο Κοτταρίδης.
4' Σουτ του Ναζλίδη από πλάγια θέση μπλόκαρε σταθερά ο Κοτταρίδης.
5' Σουτ του Ολαϊτάν κοντράρει στο Δημήτρη και καταλήγει κόρνερ.
6' Σέντρα του Γκιγιέρμο κεφαλιά του Κόστλι μπλοκάρει ο Ζάλουντοκ.
19' Ο Κόστλι έστρωσε στον Ιωάννου που σούταρε για να αποκρούσει σε κόρνερ ο Ζάλουντοκ.
27' ΓΚΟΛ: Φάουλ του Γεωργιάδη, ο Κόστλι με κοντινό πλασέ από τη μικρή περιοχή ανοίγει το σκορ (1-0).
32' ΓΚΟΛ: Ο Ολαϊτάν κέρδισε τη μπάλα και τροφοδότησε τον Ιωάννου, που με πλασέ κάνει το 2-0.
36' Ο Γεωργιάδης με σουτ έξω από την περιοχή στέλνει τη μπάλα ελάχιστα άουτ.
49' ΓΚΟΛ: Σέντρα του Γεωργιάδη σουτ του Ιωάννου και 3-0.
58' Εκτέλεση φάουλ του Ναζλίδη άουτ.
63' Ο Κοτταρίδης αποκρούει σε κόρνερ το σουτ του Γιάννου.
64' Σουτ του Γιάννου ξανά επεμβαίνει θετικά ο Κοτταρίδης.
74' ΓΚΟΛ: Ο Ιωάννου κάνει χατ-τρικ και ανεβάζει το σκορ στο 4-0. Ο έμπειρος επιθετικός σκόραρε με προβολή μετά από σέντρα-σουτ του Κόστλι.
80' Χαμένη ευκαιρία για τον Πλατανιά με τον Μαραγκουδάκη.
89' ΓΚΟΛ: Από πάσα του Ιωάννου ο Ολαϊτάν κάνει το 5-0.

Βέροια (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Κοτταρίδης, Γεωργιάδης (86' Μπερτίν), Ορέστες (86' Τζημογιάννης), Αμαραντίδης, Μπάρμπας, Καλογέρης, Γκιγιέρμο, Ολαϊτάν, Γεωργέας, Ιωάννου, Κόστλι (76' Καλτσάς).

Πλατανιάς (Άγγελος Αναστασιάδης): Ζάλουντοκ, Στόλερ, Κουρτεσιώτης, Ποτουρίδης, Δημήτρης (46' Μαραγκουδάκης), Αγκιλέρα, Κάλαϊτζιτς (46' Δέντσας), Τέτε, Αναστασάκος, Ναζλίδης (65' Μπέλιτς), Γιάννου.