Με τον ιδανικότερο τρόπο ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του ο Πλατανιάς που μέσα σε αποθέωση στα Περιβόλια κέρδισε με 2-0 τον Λεβαδειακό.

Αποφασιστική ήταν στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα των Χανίων, που πήρε προβάδισμα στο 35' με τον Μπέλιτς. Σωτήριες επεμβάσεις στο τέλος του πρώτου 45λεπτου από τον Κηπουρό σε σουτ των Πόϊ και Ροτζέριο.

Ο γκολκίπερ του Πλατανιά κράτησε το "μηδέν" και σε σουτ του Καγιεχόν στο 87'.

Ενδιάμεσα στο 77' ο Κανακούδης είχε βάλει... τελεία στο παιχνίδι με εξαιρετικό γκολ μετά από συνεργασία με τον Μιρτσέτα.

Το φιλμ του αγώνα
16' Σουτ του Γιάννου κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.
20' Ο Κάλαϊτζιτς σουτάρει, η μπάλα ψηλά άουτ.
25' Καλή στιγμή για τον Πλατανιά με το σουτ του Αγκιλέρα να καταλήγει ελάχιστα άουτ.
35' ΓΚΟΛ: Ο Στόλερ κάνει το γέμισμα, ο Μπέλιτς "τσιμπάει" τη μπάλα από τον Νικολακάκη και με ιδανικό πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα (1-0).
42' Φάουλ για τον Λεβαδειακό ο Κηπουρός αποκρούει το σουτ του Πόϊ.
43' Σέντρα του Πόϊ για τον Μάρτινς, που πλασάρει εξ επαφής με τον Κηπουρό να αποκρούει.
60' Σέντρα του Μάρτινς για τον Πόϊ, ο Αργυρόπουλος σωτήρια απομακρύνει σε κόρνερ.
70' Κόρνερ του Καγιεχόν κεφαλιά του Κόρμπου άουτ.
77' ΓΚΟΛ: Εξαιρετικά ο Κανακούδης άλλαξε τη μπάλα με το Μιρτσέτα και με ιδανικό πλασέ κάνει το 2-0.
87' Διαγώνιο σουτ του Καγιεχόν εξαιρετική απόκρουση του Κηπουρού.

Πλατανιάς (Άγγελος Αναστασιάδης): Κηπουρός, Αργυρόπουλος, Στόλερ, Ποτουρίδης, Κανακούδης, Αγκιλέρα, Κάλαϊτζιτς (67' Μιρτσέτα), Ναζλίδης, Γιάννου (50' Λαμπάρθε), Μπέλιτς (82' Γιακουμάκης), Αναστασάκος

Λεβαδειακός (Γιάσμινκο Βέλιτς): Κυριακίδης, Χοσέμι, Κόρμπος, Γεωργίου, Πέππας (46' Ρομέου), Ζησόπουλος, Κουτσόπουλος, Μάρτινς, Καγιεχόν, Νικολακάκης (67' Μαχαίρας), Πόϊ