Η Ε.Π.Σ. Χανίων προχώρησε στην επικύρωση των βαθμολογιών στα πρωταθλήματα Α', Β' και Γ' κατηγορίας, αλλά και στα πρωταθλήματα υποδομής.

Αναλυτικά η σχετική ενημέρωση από το epshanion.gr:

Μετά το πέρας των πρωταθλημάτων Α΄, Β΄, Γ΄ τοπικής ερασιτεχνικής κατηγορίας, Παίδων, Προπαίδων, Τζούνιορ και Προτζούνιορ, σας κοινοποιούμε τις βαθμολογίες των ανωτέρω πρωταθλημάτων, επισημαίνοντας ότι η επικύρωση των βαθμολογιών έγινε με την επιφύλαξη, ότι ανάλογα με τον αριθμό των ομάδων που θα δηλώσουν συμμετοχή στα επόμενα πρωταθλήματα, να υπάρχει η ευχέρεια στο Διοικητικό Συμβούλιο της Ε. Π. Σ. Χανίων, να συμπληρώσει τον αριθμό των ομάδων σε κάθε κατηγορία, αναλόγως και σύμφωνα με τον Κανονισμό.

Βάσει των προκηρύξεων από την Α’ τοπική κατηγορία πρωταθλήτρια ομάδα, ως πρώτη του βαθμολογικού πίνακα, ανακηρύσσεται η ομάδα «Α.Ο. Ιωνία 2000». Από την Α΄ κατηγορία υποβιβάζονται στη Β΄ κατηγορία, οι ομάδες «Α. Ε. Κυδωνίας» και «Α. Π .Σ. B. Κρητικός Αστήρ», σύμφωνα με τον πίνακα βαθμολογίας και τη σχετική προκήρυξη της Α’ τοπικής κατηγορίας.
Η ομάδα «Α. Π. Σ. Ροδωπού Κισσάμου», η οποία έγινε υπαίτια διακοπής ενός [1] αγώνα, πέραν του ότι ο αγώνας κατακυρώνεται υπέρ του αντιπάλου σωματείου και της αφαιρούνται τρεις [3] βαθμοί από το τρέχον πρωτάθλημα, σύμφωνα με το άρθρο 21 παρ 2β, θα ξεκινήσει την επόμενη αγωνιστική περίοδο στην οποία θα αγωνίζεται, με μείον δύο [2] βαθμούς. Η ομάδα «Α. Ο. Μινώταυρος», η οποία έγινε υπαίτια διακοπής ενός [1] αγώνα, πέραν του ότι ο αγώνας κατακυρώνεται υπέρ του αντιπάλου σωματείου και της αφαιρούνται τρεις [3] βαθμοί από το τρέχον πρωτάθλημα, σύμφωνα με το άρθρο 21 παρ 2β, θα ξεκινήσει την επόμενη αγωνιστική περίοδο με μείον δύο [2] βαθμούς.

Από τη Β’ τοπική κατηγορία ανέρχεται στην Α’ κατηγορία η πρωταθλήτρια ομάδα «Ο. Φ. Χ. Παγχανιακός» και η δευτεραθλήτρια ομάδα « Α. Π. Κ. Σ. Τιτάν ». Στη Γ’ τοπική κατηγορία υποβιβάζονται οι ομάδες «Α. Π. Σ. Δάφνη Αποκορώνου» και «Α. Ο. Πλατάνου», σύμφωνα με τον πίνακα βαθμολογίας και τη σχετική προκήρυξη της Β’ τοπικής κατηγορίας.

Η ομάδα του «Α. Ο. Πλατάνου» η οποία δεν κατήλθε να αγωνιστεί σε τρεις [3] αγώνες του πρωταθλήματος χωρίς να συντρέχει λόγος ανωτέρας βίας, πέραν του ότι οι αγώνες κατακυρώνονται υπέρ των αντιπάλων σωματείων και την αφαίρεση των προβλεπόμενων βαθμών από την ανωτέρω ομάδα, σύμφωνα με το άρθρο 17 παρ 2 του Κ. Α. Π., θα ξεκινήσει την επόμενη αγωνιστική περίοδο με μείον έξι [6] βαθμούς.

Από την Γ’ κατηγορία ανέρχονται στη Β’ κατηγορία η πρωταθλήτρια ομάδα « Α. Π. Σ. Αστήρ Χαλέπας» και η δευτεραθλήτρια ομάδα «Α.Σ. Απτέρων» σύμφωνα με την προκήρυξη και τον βαθμολογικό πίνακα. Η ομάδα «Α.Ο. Ν. Χ. Αποκορώνου ο Διαγόρας» η οποία δεν κατήλθε να αγωνιστεί σε δύο [2] αγώνες του πρωταθλήματος , χωρίς να συντρέχει λόγος ανωτέρας βίας, πέραν του ότι οι αγώνες κατακυρώνονται υπέρ των αντιπάλων σωματείων και την αφαίρεση των προβλεπόμενων βαθμών από την ανωτέρω ομάδα, σύμφωνα με το άρθρο 21 παρ 2α του Κ. Α. Π., θα ξεκινήσει την επόμενη αγωνιστική περίοδο με μείον τέσσερις [4] βαθμούς.

Στο πρωτάθλημα Κυπέλλου Παίδων [ Α’ φάσης ] πρωταθλήτρια ανακηρύσσεται η ομάδα «Α.Π.Σ. Δόξα Παχιανών». Στο πρωτάθλημα Παίδων [ Β’ φάση ], εις μνήμην του Καραντωνάκη Ζαχαρία – Ραφαήλ, πρωταθλήτρια ανακηρύσσεται η ομάδα «Α.Π.Σ. Δόξα Παχιανών». Στο πρωτάθλημα Προπαίδων πρωταθλήτρια ανακηρύσσεται η ομάδα «Α. Δ. Ν. Κυδωνίας». Στο πρωτάθλημα Τζούνιορ πρωταθλήτρια ανακηρύσσεται η ομάδα «Α.Π. Σούδας» και τέλος στο πρωτάθλημα Προτζούνιορ πρωταθλήτρια ομάδα ανακηρύσσεται η «Α.Ο. Μινώταυρος/ Α. Ο. Νέων Μινωταύρου».

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΤΟΠΙΚΗΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ - A’ ΦΑΣΗ 
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2012 -2013 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

1.ΙΩΝΙΑ 2000 25
2.ΡΟΔΩΠΟΥ 22
3.ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ 18
4.ΑΚΡΙΤΑΣ 16
5.ΚΟΡΩΝΙΣ 14
6.ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡ. 13
7.ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΑΣΤΗΡ 8
8.ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ 7
9.ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΝ. 4
10.ΓΡΑΝΙΤΗΣ 1

2ος ΟΜΙΛΟΣ

1.Δ.Α.Α.Ο.Χ. 19 
2.ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ 18
3.ΑΣΠΙΔΑ 15
4.ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ 14
5.ΙΚΑΡΟΣ ΜΟΥΡΝΙΩΝ 13
6.ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ 12
7.ΣΠΑΘΑ 9 
8.ΔΟΞΑ 9
9.ΚΕΡΑΜΕΙΑ 9
10.ΑΕ ΚΥΔΩΝΙΑΣ 5

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΤΟΠΙΚΗΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ – Β’ ΦΑΣΗ
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2012 -2013

ΟΜΙΛΟΣ ΤΙΤΛΟΥ

1. ΙΩΝΙΑ 2000 45
2. ΙΚΑΡΟΣ ΜΟΥΡΝΙΩΝ 35
3. ΑΣΠΙΔΑ 27
4. ΡΟΔΩΠΟΥ 24
5. ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ 23
6. ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ 23
7. ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ 19
8. ΚΟΡΩΝΙΣ 16
9. ΑΚΡΙΤΑΣ 16
10. Δ.Α.Α.Ο.Χ. 14

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ

1. ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ 33
2. ΣΠΑΘΑ 32
3. ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ 29
4. ΚΕΡΑΜΕΙΑ 28
5. ΔΟΞΑ ΠΑΧ. 27
6. ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΝ. 24
7. ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡ. 23
8. ΓΡΑΝΙΤΗΣ 22
9. ΑΕ ΚΥΔΩΝΙΑΣ 16
10. ΚΡΗΤ. ΑΣΤΗΡ 13

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2012 - 2013 

1. ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ 68
2. ΤΙΤΑΝ 67
3. ΑΡΗΣ ΒΟΥΚ. 58
4. ΦΩΣΤΗΡΑΣ 56
5. ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΛΑΘ. 55
6. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ 48
7. ΧΑΛΗΣ 46
8. ΙΝΚΑ 39
9. ΑΠΟΛΛΩΝ 39
10. ΝΕΟΙ ΧΑΝΙΩΝ 37
11. ΑΜΙΛΛΑ 32
12. Α.Ε.Κ. ΧΑΝΙΩΝ 31
13. ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ 31
14. ΝΕΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 30
15. ΔΑΦΝΗ 25
16. ΠΛΑΤΑΝΟΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Γ’ ΤΟΠΙΚΗΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2012 – 2013

1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛΕΠΑΣ 45
2. ΑΠΤΕΡΑ 44
3. ΕΝΩΣΗ Θ. Κ. 40
4. ΣΦΑΚΙΑ 38
5. ΙΚΑΡΟΣ ΤΑΥΡ. 37
6. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΜ/ΝΩΝ-ΡΑΠ/ΝΩΝ 37
7. ΝΕΟΣ ΣΑΜΨΩΝ 28
8. ΥΡΤΑΚΙΝΑ 17
9. ΤΑΛΩΣ 11
10. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 5
11. ΔΙΑΓΟΡΑΣ 0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΠΑΙΔΩΝ
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2012 – 2013

1ος όμιλος

1.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 22
2.ΙΩΝΙΑ 2000 19
3.ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ 14
4.ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ 13
5.ΙΝΚΑ 12
6.ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡ. 10
7.ΝΕΟΙ ΧΑΝΙΩΝ 8
8.ΤΙΤΑΝ 3
9.ΡΟΔΩΠΟΥ 0

2ος όμιλος

1.ΔΟΞΑ ΠΑΧΙΑΝΩΝ 24
2.Α.Ο.ΧΑΝΙΑ 21
3.ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚΑΛΑΡΙΩΝ 16
4.ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ 13
5.ΣΠΑΘΑ/ΙΚΑΡΟΣ ΤΑΥΡ. 11
6.ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ 10
7.ΑΠΟΛΛΩΝ 6
8.ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ/Ν. ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΥ 3
9.ΑΕ ΚΥΔΩΝΙΑΣ 1

*Κυπελλούχος αναδείχθηκε η Δόξα Παχιανών, νικώντας στον τελικό τον Πλατανιά

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ
«KAΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ – ΡΑΦΑΗΛ»
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2012 - 2013

1ος ΟΜΙΛΟΣ

1. Α.Ο.ΧΑΝΙΑ 41
2. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ 35
3. ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ 32
4. ΙΩΝΙΑ 2000 29
5. ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ/ΝΕΟΙ ΜΙΝ/ΡΟΥ 27
6. ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ 26
7. ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ 6
8. ΡΟΔΩΠΟΥ 5
9. ΤΙΤΑΝ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

1. ΔΟΞΑ ΠΑΧ 52
2. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 46
3.ΝΕΟΙ ΧΑΝΙΩΝ 35
4. ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ 25
5. ΙΝΚΑ 24
6. ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡ. 24
7. ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ 19
8. ΑΕ ΚΥΔΩΝΙΑΣ 18
9. ΣΠΑΘΑ/ΙΚΑΡΟΣ ΤΑΥΡΩΝΙΤΗ 18
10. ΑΠΟΛΛΩΝ -1

ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΠΑΙΔΩΝ

1.ΔΟΞΑ ΠΑΧΙΑΝΩΝ
2.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
3.Α.Ο. ΧΑΝΙΑ
4.ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚΑΛΑΡΙΩΝ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2012 – 2013

1.Α.Δ.Ν. ΚΥΔΩΝΙΑΣ 45
2.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 40
3.ΔΟΞΑ ΠΑΧΙΑΝΩΝ 39
4.ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΑΣΤΗΡ 38
5.ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ 36
6.ΙΩΝΙΑ 2000 35
7.ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ 34
8.ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ 31
9.ΙΝΚΑ 30
10.ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡΟΚΟΥΡΟΥ 27
11.ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ/Ν. ΜΙΝΩΤ/ΡΟΥ 21
12.ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ 18
13.Α.Ο.ΧΑΝΙΑ 16
14.ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚΑΛΑΡΙΩΝ 13
15.ΣΠΑΘΑ/ΙΚΑΡΟΣ ΤΣΙΚ. 10
16ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ 2008 4
17.ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ 0
18.ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛΕΠΑΣ -4

*Σημείωση: Μετά τους αγώνες κατάταξης προέκυψε η ίδια σειρά με αυτή με την οποία είχαν τερματίσει οι 4 πρώτες ομάδες του βαθμολογικού πίνακα.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡ
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2012 – 2013 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

1.Α.Π. ΣΟΥΔΑΣ 45
2.ΙΩΝΙΑ 2000 40
3.ΔΟΞΑ ΠΑΧΙΑΝΩΝ 34
4.ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ 34
5.ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ 32
6.ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ 2008 29
7.ΣΠΑΘΑ/ΙΚΑΡΟΣ ΤΑΥΡ. 15
8.ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛΕΠΑΣ 13
9.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 10
10.ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ/Ν. ΜΙΝΩΤ/ΡΟΥ 7

2ος ΟΜΙΛΟΣ

1.ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡ. 50
2.Α.Δ.Ν. ΚΥΔΩΝΙΑΣ 37
3.ΑΣΠΙΔΑ 34
4.ΚΟΡΩΝΙΣ 33
5.ΚΡΗΤ. ΑΣΤΗΡ 30
6.ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ 28
7.ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ 18
8.ΦΩΣΤΗΡΑΣ 13
9.Α.Ο.ΧΑΝΙΑ 0
10.ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ -2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2012 – 2013 

1.ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ/Ν. ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΥ 48
2.ΙΝΚΑ 44
3.ΙΩΝΙΑ 2000 40
4.ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛΕΠΑΣ 39
5.ΔΟΞΑ ΠΑΧΙΑΝΩΝ 24
6.Α.Π. ΣΟΥΔΑΣ 22
7.ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ 16
8.ΝΕΟΙ ΧΑΝΙΩΝ 12
9.Α.Δ.Ν. ΚΥΔΩΝΙΑΣ 9
10.ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ 2008 1

Με αθλητικούς χαιρετισμούς

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ Ο ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ


ΒΟΥΡΒΑΧΗΣ ΓΕΩΡ. ΑΚΑΣΙΑΔΗΣ ΙΟΡΔ.




Λευτέρης Αντωνακάκης