Πολύ καλό πρόσωπο έδειξε στο νέο φιλικό παιχνίδι που έδωσε στη Νάουσα με αντίπαλο τον Πανιώνιο ο Εργοτέλης.

Η ομάδα του Γ. Πετράκη προηγήθηκε στο σκορ με τον Χαντί όμως δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης λίγο πριν ολοκληρωθεί ο φιλικός αγώνας.

Οι κιτρινόμαυροι είχαν δοκάρι με τον Χωματά, χάνοντας την ευκαιρία να προηγηθούν με 2-0 σε εκείνο το χρονικό σημείο.

Αναλυτικά οι φάσεις της αναμέτρησης:

2′ Πρώτο σουτ στο παιχνίδι με τον Πάνο να το επιχειρεί και την μπάλα να φεύγει άουτ

6′ Απευθείας φάουλ του Κοζορώνη, η μπάλα έφυγε άουτ

11′ Νέα ευκαιρία για τον Εργοτέλη με τον Γιαννακόπουλο να αποκρούει το σουτ του Αναστασάκου

13′ Ωραίο σουτ του Κούτρη, η μπάλα έφυγε μόλις άουτ – καλός ο Εργοτέλης στο πρώτο 20λεπτο

30′ Ο Πετράκης άλλαξε τερματοφύλακες με τον Καβουσάκη να παίρνει την θέση του Αθανασίου

45′ Τέλος ημιχρόνου στη Νάουσα, Εργοτέλης – Πανιώνιος 0-0

- 3 αλλαγές για τον Εργοτέλη: Παντελάκης, Τζανακάκης, Μπουρσέλης μέσα και έξω οι Σαρρής, Ρέντζας, Χρυσοφάκης.

46′ Σέντρα στο 2ο ημίχρονο

48′ Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο με τον Τζανακάκη να σταματάει τον Λαμπρόπουλο

62′ Γκολ για τον Εργοτέλη! Ο Χαντί με κεφαλιά ανοίγει το σκορ μετά την κεφαλιά του Βερπακόφσκις!

63′ Kαι οι τρεις πέρασαν στο παιχνίδι πριν από λίγα λεπτά!

73′ Δοκάρι για τον Εργοτέλη με τον Δωμάτα!

75“ Ωραία προσπάθεια από τον Χαντί που έκανε το σουτ με την μπάλα να φεύγει άουτ

77′ Ισοφάρισε ο Πανιώνιος με πλασέ του Λαμπρόπουλου μετά το φάουλ του Μενδρινού

90′ Τελείωσε το παιχνίδι στη Νάουσα

Εργοτέλης: Αθανασίου (30′ Καβουσάκης, 60′ Δερμιτζάκης), Γιοβάνοβιτς (60′ Άλα), Σαρρής (46′ Παντελάκης), Ρέντζας (46′ Τζανακάκης, 73′ Κουιρουκίδης), Πίτσος (60′ Κοιλιάρας), Καρντόσο (60′ Κούρτι), Κοζορώνης (60′ Ρομάνο), Χρυσοφάκης (46′ Μπουρσέλης, 69′ Κασαπάκης), Λεονάρντο (60′ Χαντί), Περέϊρα (60′ Βερπακόφσκις), Αναστασάκος (60′ Δωματάς).

Πανιώνιος: Γιαννακόπουλος, Γκέζος (30′ Καλτσάς), Κούρος (59′ Μπούζας), Λαμπρόπουλος, Παντίδος, Μητρόπουλος, Πάνος, Παναγιωτούδης, Καπάνταης, Μεδρινός, Lasnik (46′ Μαρουκάκης).