Με καλό πρόσωπο στο πρώτο ημίχρονο, αλλά με μέτρια εικόνα στην επανάληψη, ο Α.Ο. Χανιά γνώρισε φιλική ήττα στη Νέαπολη από τον ΑΟΑΝ με σκορ 2-1.
Το συγκρότημα του Μουράτ Σεροπιάν βρέθηκε μπροστά στο σκορ με γκολ του Πάγκαλου στο 21\’, αλλά οι \”νεοφώτιστοι\” στη Γ\’ Εθνική έφτασαν στην ανατροπή με τους Σταυρακάκη (69\’) και Γρ. Κοκολάκη (82\’), ο οποίος τον περασμένο Ιανουάριο ήταν σε συζητήσεις με τους \”μπλε\” για να αποκτηθεί.

Το φιλμ του αγώνα

15\’ Σουτ του Σαντριά αποκρούει ο Μπρόκος
16\’ Σέντρα του Παγώνη, κεφαλιά του Πάγκαλου άουτ.
18\’ Σουτ του Γρ. Κοκολάκη μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος.
21\’ ΓΚΟΛ: Με σουτ από τα δεξιά ο Πάγκαλος ανοίγει το σκορ (0-1).

33\’ Σουτ του Χρηστάκη άουτ.

42\’ Ο Βαλλιάνος επιχειρεί το σουτ από τα αριστερά με τη μπάλα να καταλήγει άουτ.
57\’ Σουτ του Πηγιάκη κοντράρει στους αμυντικούς, νέο σουτ από τον Σταυρακάκη άουτ.

66\’ Σέντρα από τον Ταταράκη, προβολή από τον Μποτωνάκη, άουτ.

69\’ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Γρ. Κοκολάκη, κεφαλιά του Χατζιάι και ο Σταυρακάκης από κοντά ισοφαρίζει.

82\’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Φαγά, η άμυνα δεν απομακρύνει σωστά και ο Γρ. Κοκολάκης με σουτ κάνει το 2-1.

ΑΟΑΝ (Νεκτάριος Στάθης): Μπρόκος, Γκέκας, Μουτάκης, Ιασωνίδης, Χρηστάκης, Καουκάκης, Γρ. Κοκολάκης, Μαυράκης, Λεπτοκαρίδης, Πηγιάκης, Καρνιάτης.

Στην επανάληψη έπαιξαν και οι: Κασωτάκης, Φαγάς, Κωστάκης, Σταυρακάκης, Δέλλιος, Χατζιάι, Δήμας, Τσανάι.

Α.Ο. Χανιά (Μουράτ Σεροπιάν): Θεοδωρόπουλος, Κορτσινίδης, Βαλλιάνος, Πυθαρούλης, Παπατζίκος, Τσατσαρής, Πάγκαλος, Πότσι, Σαντριάς, Τσάτσος, Παγώνης

Στο β\’ μέρος έπαιξαν και οι: Μποτωνάκης, Γωνιωτάκης, Καμπλιώνης, Λουκίνας, Ταταράκης, Μαρκαντωνάκης, Ζντράβκοβιτς