Ισόπαλοι αναδείχθηκαν Εργοτέλης και Ατρόμητος στο Περιστέρι, με τους κρητικούς να κάνουν μια εξαιρετική εμφάνιση.

Ο Εργοτέλης θα μπορούσε να πάρει τη νίκη, όμως η αποβολή του Γιοβάνοβιτς ήταν καθοριστική, καθώς ο Ατρόμητος πίεζε ασφυκτικά από τη στιγμή που οι κιτρινόμαυροι έμειναν με 10 παίκτες με αποτέλεσμα να χάσουν μια σπουδαία νίκη.

Οι φάσεις του αγώνα:

5' Επικίνδυνη για την άμυνα του Εργοτέλη κίνηση του Ούμπιντες από την αριστερή πλευρά, θα κόψει την τελευταία στιγμή ο Σαρρής.

6' Καλή προσπάθεια για την κρητική ομάδα με τον Ρέντζα, ο οποίος έξω από την περιοχή είδε το Σηφάκη εκτός εστίας, έκανε το σουτ, για να διώξει δύσκολα ο τερματοφύλακας του Ατρομήτου.

8' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ! Ο Καρντόσο από αριστερά έδωσε στον Χαντί, αυτός πέρασε τη μπάλα μέσα στην περιοχή του Ατρομήτου, εκεί που έδιωξαν οι αμυντικοί για να φτάσει η μπάλα στον Μπαντιμπαγκά, ο οποίος με κοντινό πλασέ έκανε το 0-1.

18' Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο για "θέατρο".

19' Εξαιρετική κίνηση του Μπαμ Μπαμ, ο οποίος πέρασε δύο αντιπάλους του, έδωσε στον Αναστασάκο μέσα στην περιοχή, ο τελευταίος όμως καθυστέρησε και έδιωξε τη μπάλα ο Λαζαρίδης.

22' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, όταν μετά από συνδυασμό του Παπαδόπουλο με τον Μπρίτο, αυτός με τακουνάκι έβγαλε μόνο του με τον Αθανασίου τον Καραγκούνη, το πλασέ που έκανε όμως πέρασε άουτ.

24' 'Επειτα απο κόρνερ του Χαντί ο Κοζορώνης στο δεύτερο δοκάρι απο κοντά έκανε την κεφαλιά, αναγκάζοντας τον Σηφάκη σε δύσκολη επέμβαση, στη συνέχεια της φάσης ο άσος του Εργοτέλη ξαναγύρισε την μπάλα στη μικρή περιοχή, αλλά ο Αναστασάκος δεν μπόρεσε να την κοντρολάρει και να τη στείλει στα δίχτυα!

25' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Μετά από μακρινή μπαλιά του Φυτανίδη, ο Ούμπιντες θα κατεβάσει τη μπάλα και με πλασέ στην κίνηση θα κάνει το 1-1.

28' Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο για φάουλ στον Μπαμ Μπαμ.

29' Καλοκτυπημένο φάουλ του Κοζορώνη και δύσκολη επέμβαση του Σηφάκη σε κόρνερ. Το κόρνερ το εκτέλεσε ο Μπαντιμπαγκά, για να γίνει από κοντά η κεφαλιά από τον προωθημένο Γιοβάνοβιτς και να διώξει εξίσου δύσκολα σε νέο κόρνερ ο τερματοφύλακας του Ατρομήτου.

31' Αναγκαστική αλλαγή για τον Εργοτέλη, καθώς ο Καρντόσο ένιωσε ενοχλήσεις και αναγκάστηκε να παραχωρήσει τη θέση του στον Μπουχαλάκη.

36' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ! Εξαιρετική αντεπίθεση για τον Εργοτέλη με τον Μπαμ Μπαμ να περνά από τη μεσαία γραμμή προς την περιοχή του Ατρομήτου και να δίνει άψογη πάσα στον Αναστασάκο, ο οποίος με πλασέ έκανε το 1-2.

45' Πολύ καλή κίνηση του Μπαντιμπαγκά απο τα δεξιά, θα δώσει στον Αναστασάκο μέσα στην περιοχή, για να τον κόψει την τελευταία στιγμή ο Φυτανίδης.

47' Κίτρινη κάρτα στον Χαντί για τράβηγμα φανέλας.

50' Μακρινό σουτ του Ναπολεόνι, πολλά μέτρα άουτ.

51' Ωραία κίνηση και νέο σουτ του Ναπολεόνι και πάλι άουτ.

58' Κίτρινη κάρτα στον Γιοβάνοβιτς για φάουλ στον Ναπολεόνι.

59' Καλόκτυπημένο φάουλ του Ούμπιντες και εξαιρετική διπλή επέμβαση του Αθανασίου.

60' Κίτρινη κάρτα στον Μπουχαλάκη για φάουλ στον Γκαρσία.

61΄Κίτρινη στον Γκαρσία για φάουλ στον Μπαντιμπαγκά.

63' Κίτρινη κάρτα στον Μπαντιμπαγκά.

70' Δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη, στη θέση του Μπαντιμπαγκά ο Τζανακάκης.

72' Αλλαγή και για τον Ατρόμητο, με τον Γκαρσία να δίνει τη θέση του στον Καραμάνο.

73' Καλό σουτ του Μπρίτο στην κλειστή γωνία, διώχνει σε κόρνερ ο Αθανασίου. Στην εκτέλεση του κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Φυτανίδη που έκανε την κεφαλιά για να αποκρούσει εντυπωσιακά ο Αθανασίου.

74' Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Γιοβάνοβιτς. Με 10 ο Εργοτέλης... Ο Κοζορώνης γύρισε αναγκαστικά να παίξει δεύτερος στόπερ.

75' Μετά από εξαιρετική σέντρα του Παπαδόπουλου από αριστερά, οι Μπρίτο και Καραμάνος μπαίνουν ταυτόχρονα στην πορεία της μπάλας, αλλά... μπερδεύονται και τελικά τη στέλνουν άουτ!

82' Κίτρινη κάρτα στον Αναστασάκο για κράτημα της μπάλας με τα χέρια.

83' Τελευταία αλλαγή για τον Ατρόμητο, με τον Νάστο να δίνει τη θέση του στον Καλλέργη.

84' Ολοκληρώνει και ο Εργοτέλης τις αλλαγές του, με τον Μπαμ Μπαμ να βγαίνει εξ αιτίας τραυματισμού και να περνά στον αγώνα ο Μπουρσέλης.

88' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Η πίεση των γηπεδούχων τους φέρνει αποτέλεσμα και μετά απο μακρινή πάσα του Φυτανίδη, ο Παπαδόπουλος θα κατεβάσει τη μπάλα και με κοντινό πλασέ θα κάνει το 2-2.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ατρόμητος: Σηφάκης, Νάστος (83' Καλλέργης), Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Γιαννούλης, Μπρίτο, Δημούτσος, Ουμπίντες, Πίτου Γκαρσία (72' Καραμάνος), Καραγκούνης (46' Ναπολεόνι), Παπαδόπουλος.

Εργοτέλης: Αθανασίου, Ρέντζας, Πίτσος, Κοζορώνης, Σαρρής, Χαντί, Αναστασάκος, Γιοβάνοβιτς, Καρντόσο (31' λ.τ. Μπουχαλάκης), Μπαντιμπαγκά (70' Τζανακάκης), Μπαμ Μπαμ (84' Μπουρσέλης).