Η εμφάνιση στο Περιστέρι δεν ήταν ''πυροτέχνημα'' για την ομάδα του Γιάννη Πετράκη. Οι κιτρινόμαυροι βρήκαν και σήμερα δύο φορές δίχτυα και σημείωσαν την πρώτη νίκη τους στο Παγκρήτιο Στάδιο απέναντι στον Λεβαδειακό.

Το παιχνίδι κρίθηκε στην αρχή της επανάληψης, εκεί όπου οι ποδοσφαιριστές του Εργοτέλη μπήκαν δυνατά και με δύο γκολ μέσα σε έξι λεπτά έστειλε την ομάδα του Τάκη Λεμονή στο καναβάτσο.

Πρωταγωνιστές για το συγκρότημα του Γιάννη Πετράκη Μπαντιμπάγκα, Μπαμ μπαμ και Αναστασάκο, χωρίς να υστερήσει κάποιος. Από την άλλη ο Λεβαδειακός εμφανίστηκε νωθρός και ακίνδυνος επιθετικά.

Οι φάσεις του αγώνα:

3' Πρώτη ευκαιρία για τον Εργοτέλη με τον Μπουχαλάκη να επιχειρεί το σουτ από τα αριστερά έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα καταλήγει στα χέρια του Πρζιρόφσκι

12' Πρώτο κόρνερ για τον Εργοτέλη

13' Σουτ του Μπαντιμπαγκά από τα αριστερά αλλά η μπάλα περνάει ψηλά άουτ

26' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη με τον Μπαμ μπαμ να κάνει την κάθετη μπαλιά στον Αναστασάκο, ο δεύτερος κάνει το κοντρόλ αλλά το σουτ του απομακρύνεται απ' τον Πρζιρόφσκι

29' Εκτέλεση φάουλ του Κοζορώνη από τα αριστερά αλλά ο Πρζιρόβσκι μπλοκάρει με ευκολία

33' Κεφαλιά του Γεωργίου, έπειτα από εκτέλεση φάουλ από τον Κονέ, μέσα από την περιοχή αλλά ο Αθανασίου απομακρύνει σε κόρνερ

40' Σουτ του Βασιλείου από το δεύτερο δοκάρι της μεγάλης περιοχής αλλά η μπάλα περνάει ψηλά άουτ

46' Γκολ και 1-0 για τον Εργοτέλη!!! Ο Μπαντιμπάγκα κάνει την κούρσα από τα δεξιά, μπαίνει στην περιοχή, κάνει την παράλληλη μπαλιά και ο Χαντί επιχείρησε το σουτ, στην πορεία της μπάλας βρέθηκε ο Αναστασάκος, ο οποίος με προβολή την έστειλε στα δίχτυα

50' Πάσα του Κονέ στον Ορτέγκα στα δεξιά μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ του δεύτερου πέρασε άουτ

51' Γκολ και 2-0 για τον Εργοτέλη!!! Πολύ όμορφη συνεργασία του σκόρερ με τον Μπαντιμπάγκα έξω από τον περιοχή, ο οποίος του κάνει την μπαλιά μέσα στην περιοχή και τον Μπαμ μπαμ με ένα βολέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Πρζιρόβσκι

55' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό με τον Μπούστο να παίρνει τη θέση του Μαχαίρα

56' Μικρή διακοπή στον αγώνα λόφω τραυματισμού του Μπαμ μπαμ

60' Σουτ του Μάντζιου από τον άξονα της μεγάλης περιοχής αλλά η μπάλα περνάει άουτ

61' Αλλαγή για το Λεβαδειακό με τον Γιάντση να παίρνει τη θέση του Βασιλείου

63' Αλλαγή για τον Εργοτέλη με τον Βερπακόφσκις να παίρνει τη θέση του Μπαμ μπαμ

66' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό με τον Μάντζιο να πλασάρει από τα δεξιά της μεγάλης περιοχής αλλά αποκρούει ο Αθανασίου

67' Σουτ του Μάντζιου από τα αριστερά της μεγάλης περιοχής αλλά η μπάλα περνάει παράλληλα από το τέρμα του Εργοτέλη

74' Σουτ του Ρέντζα από τα αριστερά αλλά η μπάλα περνάει άουτ

77' Κίτρινη κάρτα στον Γεωργίου

79' Αλλαγή για το Λεβαδειακό με τον Μάρτινς να παίρνει τη θέση του Λαμπρόπουλου

85' Κίτρινη κάρτα στον Μανόλο

86' Αλλαγή για τον Εργοτέλη με τον Μπαντιμπάγκα να δίνει τη θέση του στον Μπουρσέλη

89' ο Δωματάς στη θέση του Αναστασάκου