Σε εξέλιξη βρίσκεται στη Φλώρινα η κλήρωση της Γ' Εθνικής.

Οι ΠΟΑ, Κισσαμικός, Γιούχτας και Ρούβας κληρώθηκαν στον 5ο όμιλο με ομάδες όπως ο Ιωνικός και ο Πανελευσινιακός, ενώ στον 6ο όμιλο με την ΑΕΚ βρέθηκαν ο Ερμής Ζωνιανών, ο ΠΑΟ Κρουσώνα, ο ΑΟΑΝ και ο Ηρόδοτος.

Αναλυτικά οι όμιλοι:

ΟΜΙΛΟΣ 1
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ  Π.Μ.Α.Σ.
ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ Α.Σ.
ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ Γ.Σ.
ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ Α.Σ.
ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ Γ.Σ.
ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ Α.Σ.
ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ Α.Ο.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ Γ.Σ.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ  Α.Π.Σ.
ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ Α.Ο.
ΚΟΣΜΙΟΥ Π.Α.Ο. 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ  Α.Σ.
ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ Π.Ο.
ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ Α.Σ.
ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ Μ.Γ.Σ.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ Μ.Γ.Σ.


ΟΜΙΛΟΣ 2
ΑΓΙΟΣ  ΘΩΜΑΣ  Α.Ο.
ΔΟΞΑ  ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ  Α.Ε.
ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ  Μ.Α.Σ.
ΕΘΝΙΚΟΣ  ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ  Α.Π.Σ.
ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ  Α.Σ.
ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ  Μ.Φ.Α.Ο.Φ.
ΚΑΣΤΟΡΙΑ  Α.Γ.Σ.
ΚΑΣΤΩΡ  Α.Ο.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ  ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ  Α.Π.Σ.
ΚΟΖΑΝΗΣ  Φ.Σ.
ΛΑΡΙΣΑ 1964  Α.Ε.
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ  Α.Σ.
ΟΛΥΜΠΟΣ  ΚΕΡΚΥΡΑΣ  Α.Π.Σ.
ΠΥΡΣΟΣ  ΓΡΕΒΕΝΩΝ  Φ.Α.Σ.
ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ
ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ  Α.Ο.  ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ


ΟΜΙΛΟΣ 3
ΑΜΠΕΛΩΝΙΑΚΟΣ ΑΜΠΕΛΩΝΑ  Α.Ο.
ΑΧΙΛΛΕΑΣ  ΔΟΜΟΚΟΥ  Α.Ο.
ΑΧΙΛΛΕΑΣ  ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ  Α.Μ.Ε.Σ.
ΔΩΤΙΕΥΣ ΑΓΙΑΣ  Α.Ο.
ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ Α.Σ.
ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ  Α.Ο.
ΚΥΜΗΣ  Α.Ο.
ΛΑΜΙΑ  1964  Π.Α.Σ.
ΜΑΧΗΤΗΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ  Α.Ο.
ΝΑΟΥΣΑ Φ.Α.Σ.
ΠΥΡΓΕΤΟΥ  Α.Σ.
ΡΗΓΑΣ  ΦΕΡΑΙΟΣ  Α.Σ.
ΤΑ  ΛΕΥΚΑΔΙΑ  Α.Σ.
ΤΡΙΚΑΛΑ  1963  Α.Ο.
ΧΑΛΚΙΣ  Α.Ο.


ΟΜΙΛΟΣ 4
ΑΡΗΣ  ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ  Α.Π.Σ.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ  ΛΑΠΠΑ  Α.Σ.
ΑΧΑΪΚΗ  Α.Ε.
ΔΟΞΑ Ν. ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ  Α.Π.Ο.
ΕΘΝΙΚΟΣ  ΣΑΓΕΪΚΩΝ  Α.Π.Σ.
ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ  Α.Ε.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ  Π.Σ.
ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ  Α.Ε.
ΚΟΡΙΝΘΟΣ  Π.Α.Σ.
ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ  Α.Ε.
ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ  Γ.Σ.
ΠΑΜΒΟΥΠΡΑΣΙΑΚΟΣ  Α.Ο.  ΒΑΡΔΑΣ
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ  Α.Π.Ο.
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ  Α.Ο.
ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ 2011-ΕΝ.ΜΗΔΕΑΣ
ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ  Π.Φ.Ο.


ΟΜΙΛΟΣ 5
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ  ΠΕΙΡΑΙΩΣ
ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΣ  Π.Ο.
ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΑ  Π.Α.Ο.
ΕΘΝΙΚΟΣ  ΑΣΤΕΡΑΣ  Γ.Α.Ο.
ΙΩΝΙΚΟΣ  Α.Ο.
ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ  Π.Γ.Σ.
ΜΥΚΟΝΟΥ  Α.Ο.
Ν. ΙΩΝΙΑΣ Α.Ο.
Ο ΓΙΟΥΧΤΑΣ  Α.Ο. ΑΡΧΑΝΩΝ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΛΑΥΡΙΟΥ Α.Σ.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ  Α.Ο.
ΠΕΥΚΗΣ  Α.Ο.
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ  ΝΕΟΛΑΙΑ  Α.Ο.
ΡΟΥΒΑΣ  Α.Σ.
ΤΡΑΧΩΝΩΝ Α.Ο.


ΟΜΙΛΟΣ 6
Α.Ε.Κ.
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  Α.Ο.
ΑΙΓΑΛΕΩ Α.Ο.
ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ  Α.Ο.
ΗΡΟΔΟΤΟΣ  Π.Α.Σ.Α.
ΘΥΕΛΛΑ  ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΕΩΣ ΡΑΦΗΝΑΣ
ΚΗΦΙΣΙΑΣ  Α.Ε.
ΚΡΟΥΣΣΩΝΑ  Π.Α.Ο.
ΚΥΑΝΟΥΣ  ΑΣΤΗΡ  ΒΑΡΗΣ  Α.Ο.
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ  Α.Ο.
ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ  Α.Ο.
ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΣ  Α.Π.Ο.
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Α.Ο.
ΤΡΙΓΛΙΑΣ  ΡΑΦΗΝΑΣ  Α.Ο.

Το πρόγραμμα των ομίλων των κρητικών ομάδων

5ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Εθνικός Αστέρας – Νέα Ιωνία
Κισσαμικός – Δόξα Βύρωνα
Ατρόμητος Πειραιά – Ιωνικός
Τράχωνες – Γιούχτας
Ρούβας – Πανελευσινιακός
Ολυμπιακός Λαυρίου – Ατσαλένιος
Πεύκη – Μύκονος
Ρεπό: Προοδευτική

2η αγωνιστική
Προοδευτική – Εθνικός Αστέρας

Νέα Ιωνία – Κισσαμικός
Δόξα Βύρωνα – Τράχωνες
Ιωνικός – Ρούβας
Γιούχτας – Ολυμπιακός Λαυρίου
Πανελευσινιακός – Μύκονος
Ατσαλένιος – Πεύκη
Ρεπό: Ατρόμητος Πειραιά

3η αγωνιστική
Εθνικός Αστέρας – Κισσαμικός
Ατρόμητος Πειραιά – Προοδευτική
Τράχωνες – Νέα Ιωνία
Ολυμπιακός Λαυρίου – Δόξα Βύρωνα
Μύκονος – Ιωνικός
Πεύκη – Γιούχτας
Πανελευσινιακός – Ατσαλένιος
Ρεπό: Ρούβας

4η αγωνιστική
Ατρόμητος Πειραιά – Εθνικός Αστέρας
Κισσαμικός – Τράχωνες
Προοδευτική – Ρούβας
Νέα Ιωνία – Ολυμπιακός Λαυρίου
Δόξα Βύρωνα – Πεύκη
Ιωνικός – Ατσαλένιος
Γιούχτας – Πανελευσινιακός
Ρεπό: Μύκονος

5η αγωνιστική
Εθνικός Αστέρας – Τράχωνες
Ρούβας – Ατρόμητος Πειραιά
Ολυμπιακός Λαυρίου – Κισσαμικός
Μύκονος – Προοδευτική
Πεύκη – Νέα Ιωνία
Πανελευσινιακός – Δόξα Βύρωνα
Ιωνικός – Γιούχτας
Ρεπό: Ατσαλένιος

6η αγωνιστική
Ρούβας – Εθνικός Αστέρας
Τράχωνες – Ολυμπιακός Λαυρίου
Ατρόμητος Πειραιά – Μύκονος
Κισσαμικός – Πεύκη
Προοδευτική – Ατσαλένιος
Νέα Ιωνία – Πανελευσινιακός
Δόξα Βύρωνα – Ιωνικός
Ρεπό: Γιούχτας

7η αγωνιστική
Εθνικός Αστέρας – Ολυμπιακός Λαυρίου
Μύκονος – Ρούβας
Πεύκη – Τράχωνες
Ατσαλένιος – Ατρόμητος Πειραιά
Πανελευσινιακός – Κισσαμικός
Γιούχτας – Προοδευτική
Ιωνικός – Νέα Ιωνία
Ρεπό: Δόξα Βύρωνα

8η αγωνιστική
Μύκονος – Εθνικός Αστέρας
Ολυμπιακός Λαυρίου – Πεύκη
Ρούβας – Ατσαλένιος
Τράχωνες – Πανελευσινιακός
Ατρόμητος Πειραιά – Γιούχτας
Κισσαμικός – Ιωνικός
Προοδευτική – Δόξα Βύρωνα
Ρεπό: Νέα Ιωνία

9η αγωνιστική
Εθνικός Αστέρας – Πεύκη
Ατσαλένιος – Μύκονος
Πανελευσινιακός – Ολυμπιακός Λαυρίου
Γιούχτας – Ρούβας
Ιωνικός – Τράχωνες
Δόξα Βύρωνα – Ατρόμητος Πειραιά
Νέα Ιωνία – Προοδευτική
Ρεπό: Κισσαμικός

10η αγωνιστική
Ατσαλένιος – Εθνικός Αστέρας
Πεύκη – Πανελευσινιακός
Μύκονος – Γιούχτας
Ολυμπιακός Λαυρίου – Ιωνικός
Ρούβας – Δόξα Βύρωνα
Ατρόμητος Πειραιά – Νέα Ιωνία
Κισσαμικός – Προοδευτική
Ρεπό: Τράχωνες

11η αγωνιστική
Εθνικός Αστέρας – Πανελευσινιακός
Γιούχτας – Ατσαλένιος
Ιωνικός – Πεύκη
Δόξα Βύρωνα – Μύκονος
Νέα Ιωνία – Ρούβας
Προοδευτική – Τράχωνες
Κισσαμικός – Ατρόμητος Πειραιά
Ρεπό: Ολυμπιακός Λαυρίου

12η αγωνιστική
Γιούχτας – Εθνικός Αστέρας
Πανελευσινιακός – Ιωνικός
Ατσαλένιος – Δόξα Βύρωνα
Μύκονος – Νέα Ιωνία
Ολυμπιακός Λαυρίου – Προοδευτική
Ρούβας – Κισσαμικός
Τράχωνες – Ατρόμητος Πειραιά
Ρεπό: Πεύκη

13η αγωνιστική
Εθνικός Αστέρας – Ιωνικός
Δόξα Βύρωνα – Γιούχτας
Νέα Ιωνία – Ατσαλένιος
Προοδευτική – Πεύκη
Κισσαμικός – Μύκονος
Ατρόμητος Πειραιά – Ολυμπιακός Λαυρίου
Τράχωνες – Ρούβας
Ρεπό: Πανελευσινιακός

14η αγωνιστική
Δόξα Βύρωνα – Εθνικός Αστέρας
Γιούχτας – Νέα Ιωνία
Πανελευσινιακός – Προοδευτική
Ατσαλένιος – Κισσαμικός
Πεύκη – Ατρόμητος Πειραιά
Μύκονος – Τράχωνες
Ολυμπιακός Λαυρίου – Ρούβας
Ρεπό: Ιωνικός

15η αγωνιστική
Νέα Ιωνία – Δόξα Βύρωνα
Προοδευτική – Ιωνικός
Κισσαμικός – Γιούχτας
Ατρόμητος Πειραιά – Πανελευσινιακός
Τράχωνες – Ατσαλένιος
Ρούβας – Πεύκη
Ολυμπιακός Λαυρίου – Μύκονος
Ρεπό: Εθνικός Αστέρας

6ος ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική
Ερμής Ζωνιανών – Πανναξιακός
Μανδραϊκός – ΑΕΚ
ΠΑΟ Κρουσσώνα – Τριγλία Ραφήνας
Θύελλα Ραφήνας – Περαμαϊκός
Αστέρας Βάρης – Ηρόδοτος
ΑΟ Περιστερίου – Αιγάλεω
Αγιος Νικόλαος – Κηφισιά
Ρεπό: Ηλυσιακός

2η αγωνιστική
Ηλυσιακός – Ερμής Ζωνιανών
Πανναξιακός – Μανδραϊκός
ΑΕΚ – Θύελλα Ραφήνας
Τριγλία Ραφήνας – Αστέρας Βάρης
Περαμαϊκός – ΑΟ Περιστερίου
Ηρόδοτος – Κηφισιά
Αιγάλεω – Αγιος Νικόλαος
Ρεπό: ΠΑΟ Κρουσσώνα

3η αγωνιστική
Ερμής Ζωνιανών – Μανδραϊκός
ΠΑΟ Κρουσσώνα – Ηλυσιακός
Θύελλα Ραφήνας – Πανναξιακός
ΑΟ Περιστερίου – ΑΕΚ
Κηφισιά – Τριγλία Ραφήνας
Αγιος Νικόλαος – Περαμαϊκός
Ηρόδοτος – Αιγάλεω
Ρεπό: Αστέρας Βάρης

4η αγωνιστική
ΠΑΟ Κρουσσώνα – Ερμής Ζωνιανών
Μανδραϊκός – Θύελλα Ραφήνας
Ηλυσιακός – Αστέρας Βάρης
Πανναξιακός – ΑΟ Περιστερίου
ΑΕΚ – Αγιος Νικόλαος
Τριγλία Ραφήνας – Αιγάλεω
Περαμαϊκός – Ηρόδοτος
Ρεπό: Κηφισιά

5η αγωνιστική
Ερμής Ζωνιανών – Θύελλα Ραφήνας
Αστέρας Βάρης – ΠΑΟ Κρουσσώνα
ΑΟ Περιστερίου – Μανδραϊκός
Κηφισιά – Ηλυσιακός
Αγιος Νικόλαος – Πανναξιακός
Ηρόδοτος – ΑΕΚ
Τριγλία Ραφήνας – Περαμαϊκός
Ρεπό: Αιγάλεω

6η αγωνιστική
Αστέρας Βάρης – Ερμής Ζωνιανών
Θύελλα Ραφήνας – ΑΟ Περιστερίου
ΠΑΟ Κρουσσώνα – Κηφισιά
Μανδραϊκός – Αγιος Νικόλαος
Ηλυσιακός – Αιγάλεω
Πανναξιακός – Ηρόδοτος
ΑΕΚ – Τριγλία Ραφήνας
Ρεπό: Περαμαϊκός

7η αγωνιστική
Ερμής Ζωνιανών – ΑΟ Περιστερίου
Κηφισιά – Αστέρας Βάρης
Αγιος Νικόλαος – Θύελλα Ραφήνας
Αιγάλεω – ΠΑΟ Κρουσσώνα
Ηρόδοτος – Μανδραϊκός
Περαμαϊκός – Ηλυσιακός
Τριγλία Ραφήνας – Πανναξιακός
Ρεπό: ΑΕΚ

8η αγωνιστική
Κηφισιά – Ερμής Ζωνιανών
ΑΟ Περιστερίου – Αγιος Νικόλαος
Αστέρας Βάρης – Αιγάλεω
Θύελλα Ραφήνας – Ηρόδοτος
ΠΑΟ Κρουσσώνα – Περαμαϊκός
Μανδραϊκός – Τριγλία Ραφήνας
Ηλυσιακός – ΑΕΚ
Ρεπό: Πανναξιακός

9η αγωνιστική
Ερμής Ζωνιανών – Αγιος Νικόλαος
Αιγάλεω – Κηφισιά
Ηρόδοτος – ΑΟ Περιστερίου
Περαμαϊκός – Αστέρας Βάρης
Τριγλία Ραφήνας – Θύελλα Ραφήνας
ΑΕΚ – ΠΑΟ Κρουσσώνα
Πανναξιακός – Ηλυσιακός
Ρεπό: Μανδραϊκός

10η αγωνιστική
Αιγάλεω – Ερμής Ζωνιανών
Αγιος Νικόλαος – Ηρόδοτος
Κηφισιά – Περαμαϊκός
ΑΟ Περιστερίου – Τριγλία Ραφήνας
Αστέρας Βάρης – ΑΕΚ
ΠΑΟ Κρουσσώνα – Πανναξιακός
Μανδραϊκός – Ηλυσιακός
Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

11η αγωνιστική
Ερμής Ζωνιανών – Ηρόδοτος
Περαμαϊκός – Αιγάλεω
Τριγλία Ραφήνας – Αγιος Νικόλαος
ΑΕΚ – Κηφισιά
Πανναξιακός – Αστέρας Βάρης
Ηλυσιακός – Θύελλα Ραφήνας
Μανδραϊκός – ΠΑΟ Κρουσσώνα
Ρεπό: ΑΟ Περιστερίου

12η αγωνιστική
Περαμαϊκός – Ερμής Ζωνιανών
Ηρόδοτος – Τριγλία Ραφήνας
Αιγάλεω – ΑΕΚ
Κηφισιά – Πανναξιακός
ΑΟ Περιστερίου – Ηλυσιακός
Αστέρας Βάρης – Μανδραϊκός
Θύελλα Ραφήνας – ΠΑΟ Κρουσσώνα
Ρεπό: Αγιος Νικόλαος

13η αγωνιστική
Ερμής Ζωνιανών – Τριγλία Ραφήνας
ΑΕΚ – Περαμαϊκός
Πανναξιακός – Αιγάλεω
Ηλυσιακός – Αγιος Νικόλαος
Μανδραϊκός – Κηφισιά
ΠΑΟ Κρουσσώνα – ΑΟ Περιστερίου
Θύελλα Ραφήνας – Αστέρας Βάρης
Ρεπό: Ηρόδοτος

14η αγωνιστική
ΑΕΚ – Ερμής Ζωνιανών
Περαμαϊκός – Πανναξιακός
Ηρόδοτος – Ηλυσιακός
Αιγάλεω – Μανδραϊκός
Αγιος Νικόλαος – ΠΑΟ Κρουσσώνα
Κηφισιά – Θύελλα Ραφήνας
ΑΟ Περιστερίου – Αστέρας Βάρης
Ρεπό: Τριγλία Ραφήνας

15η αγωνιστική
Πανναξιακός – ΑΕΚ
Ηλυσιακός – Τριγλία Ραφήνας
Μανδραϊκός – Περαμαϊκός
ΠΑΟ Κρουσσώνα – Ηρόδοτος
Θύελλα Ραφήνας – Αιγάλεω
Αστέρας Βάρης – Αγιος Νικόλαος
ΑΟ Περιστερίου – Κηφισιά
Ρεπό: Ερμής Ζωνιανών

Η κλήρωση του Κυπέλλου

5ος ΟΜΙΛΟΣ
Εθνικός Αστέρας - ΠΟΑ 
Πανελευσινιακός - Προοδευτική
Νέα Ιωνία - Γιούχτας
Κισσαμικός - Πεύκη
Ατρόμητος Πειραιά - Ολυμπιακός Λαυρίου
Μύκονος - Ρούβας
Τράχωνες - Δόξα Βύρωνα

Ο Ιωνικός περνά χωρίς αγώνα

6ος ΟΜΙΛΟΣ
Ηρόδοτος - Κηφισιά
Ερμής Ζωνιανών - Μανδραϊκός
Πανναξιακός - Αστέρας Βάρης
ΑΟΑΝ - ΠΑΟ Κρουσώνα
ΑΟ Περιστερίου - Θύελλα Ραφήνας
Αιγάλεω - Τριγλία
Ηλυσιακός - Περαμαϊκός

Η ΑΕΚ περνάει χωρίς αγώνα




Λευτέρης Αντωνακάκης