Προβλημάτισε για μια ακόμη φορά ο ΟΦΗ με την εμφάνιση του στο φιλικό με τον ΠΟΑ, ο οποίος στην πρώτη του επίσκεψη στα καρέ της εστίας του Αγριμάκη άνοιξε το σκορ στο 4΄. Το παιχνίδι κυλούσε χωρίς καμία αξιόλογη φάση από πλευράς ΟΦΗ και ο Γιακουμάκης με ένα πολύ ωραίο γκολ έκανε το 2-0 για τον ΠΟΑ.

Οι γηπεδούχοι στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο με μια αντεπίθεση διαρκείας έφτασαν στην ισοφάριση με γκολ των Γκαλέτι και Όγιος για να φτάσουν στην ανατροπή με γκολ του Κουτσιανικούλη ο οποίος έκανε το 3-2.

Οι φάσεις του αγώνα:

4' Γκολ για τον ΠΟΑ. Ο Γιακουμάκης με ωραία προσπάθεια απέφυγε τον Μπανούση και με ωραίο σουτ έκανε το 0-1

12΄ Σουτ Όγιος η μπάλα πέρασε μόλις άουτ

14' Σουτ του Ζε Εντουάρντο, απέκρουσε δύσκολα ο Συνάνης

17' Σουτ του Περογαμβράκη μπλόκαρε ο Συνάνης.

20΄ Ο Δασκαλάκης στην θέση του Αγριμάκη

46' Ο Γκαλετι πέρασε στην θεση του Γκαϊτάν

52' Πολύ καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με το σουτ του Όγιος να απομακρύνεται πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή

76' Φοβερό γκολ από τον Γιακουμάκη που κάνει το 0-2 για τον ΠΟΑ

80' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Συνάνης έδοωξε σε κόρνερ μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φραγκουλάκη

83' Πολύ ωραίο γκολ από τον Γκαλέτι, ο οποίος με ένα φαλτσαριστό σουτ από τα 30 μέτρα μείωσε σε 1-2

85' 2-2 για τον ΟΦΗ με τον Όγιος

92' 3-2 ο ΟΦΗ με Κουτσιανικούλη

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΟΦΗ: Αγριμάκης (20' Δασκαλάκης), Μπούρμπος, Μονιάκης, Τριποτσέρης Μπανούσης (54' Δαμιανάκης), Κάλαιτζιτς (69' Κουτσιανικούλης), Γκαϊτάν (46' Γκαλέτι), Ζε Εντουάρντο, Όγιος, Φραγκουλάκης, Περογαμβράκης.

ΠΟΑ: Συνάνης,Χαλκιαδάκης (80' Βρετός),Αραβιάκης (46' Γιακουμάκης Γ.),Πετράκης (80' Καρβελάς),Πρωτογεράκης (46' Παπαδομιχελάκης),Γιακουμάκης Μ, Μαραγκάκης (46' Πλουσής),Καργιωτάκης (46' Καλομοίρης),Φραγκιαδάκης (80' Σχοιναράκης),Μπουτσάκης,Γιακουμάκης Π (82' Νύχταρης).