Με σύμμαχο την παράδοση από τις περσινές τους αναμετρήσεις ο Πλατανιάς υποδεχόταν τον Παναθηναϊκό, αλλά το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο με τα τρία πρώτα ματς πρωταθλήματος.

Παρότι προηγήθηκε και πάλι η ομάδα των Χανίων με τον Ναζλίδη στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου δεν κατάφερε να πάρει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα κόντρα σε έναν άτολμο στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού Παναθηναϊκό. Με τον αρχηγό να μένει στα αποδυτήρια λόγω τραυματισμού ο Πλατανιάς μπήκε "μουδιασμένα" στην επανάληψη.

Οι "πράσινοι" που αγωνίστηκαν με την μπλε εμφάνιση στα Περιβόλια μπήκαν δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο και απείλησαν με την ισοφάριση σε δυο περιπτώσεις με τον Αμπεΐντ.

Στη συνέχεια ο Πλατανιάς ανέβασε την απόδοσή του και μπορούσε να "κλειδώσει" τη νίκη, με τον Τόρες στο 79' να χάνει τη μεγαλύτερη ευκαιρία.

Σε μια αδράνεια της άμυνας ο Ατζαγκούν στο 82' συνδύασε την πρώτη του εμφάνιση στη Super League με το παρθενικό του γκολ με τη φανέλα του "τριφυλλιού".

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι και η 4η ισοπαλία ήταν γεγονός για τον Πλατανιά σε ισάριθμα ματς πρωταθλήματος.

Φάσεις-γκολ
12' Σουτ Ναζλίδη ψηλά άουτ.
19' Ο Γουνδουλάκης κέρδισε από τον Ρισβάνη και σέντραρε για τον Τόρες, η κεφαλιά του οποίου πέρασε άουτ.
23' Ο Γουνδουλάκης στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού δεν κάνει καλό πλασέ και ο Καπίνο μπλοκάρει τη μπάλα.
29' Σέντρα του Φερνάντες, σουτ στην κίνηση του Ναζλίδη η μπάλα στην αγκαλιά του Καπίνο.
33' Σέντρα του Μαρινάκη ο Μπεργκ δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά και η μπάλα περνάει παράλληλα από την εστία. Λίγα δευτερόλεπτα αργότερα το σουτ του Σουηδού φορ καταλήγει αρκετά πάνω από την εστία του Γιωργαλλίδη.
36' Εκτέλεση φάουλ του Ραφαέλ (που δόθηκε σε κανονικό μαρκάρισμα του Λαγού στον Ναζλίδη) η μπάλα ελάχιστα άουτ.
38' Ο Ντίνας ελίσσεται ωραία έξω από την περιοχή του Πλατανιά αλλά το σουτ που επιχειρεί καταλήγει άουτ.
41' Σουτ του Πράνιτς πάνω από τα δοκάρια.
45+1' ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Ραφαέλ, ο Ναζλίδης προλαβαίνει την έξοδο του Καπίνο και με κεφαλιά ανοίγει το σκορ.
49' Ο Αμπεΐντ βγαίνει στην πλάτη του Φαΐσκα αλλά ο Γιωργαλλίδης σωτήρια διώχνει.
51' Σέντρα του Ντίνα η μπάλα περνάει από τον Μπεργκ για τον Αμπεΐντ, που πλασάρει αδύναμα για να μπλοκάρει ο Γιωργαλλίδης.
59' Σουτ του Μοράλ άουτ.
62' Σουτ του Τόρες η μπάλα έχει την ίδια κατάληξη.
69' Φάουλ του Αμπεΐντ η μπάλα στην αγκαλιά του Γιωργαλλίδη.
72' Φάουλ του Ραφαέλ, σουτ στην κίνηση του Γουνδουλάκη απέκρουσε ο Καπίνο.
75' Σουτ του Αγκιλέρα άουτ.
78' Ο Μοράλ έκανε τη μπαλιά στον Τόρες το σουτ του οποίου πέρασε ξυστά άουτ από το κάθετο δοκάρι.
82' ΓΚΟΛ: Σέντρα του Μαρινάκη κεφαλιά του Ρισβάνη απέκρουσε ο Γιωργαλλίδης και ο Ατζαγκούν σε κενή εστία ισοφαρίζει σε 1-1.

Πλατανιάς: Γιωργαλλίδης, Φαΐσκα, Ιντζίδης, Φερνάντες, Ραφαέλ, Σιώπης, Τέτε, Μπέλιτς (61' Αγκιλέρα), Ναζλίδης (46' λ.τρ. Μοράλ), Γοουνδουλάκης (89' Πόποβιτς), Τόρες.

Παναθηναϊκός: Καπίνο, Γκονζάλες, Μαρινάκης, Τριανταφυλλόπουλος, Λαγός, Αμπεΐντ, Ρισβάνης, Ζέκα (72' Ατζαγκούν), Ντίνας (58' Μπαϊράμι), Πράνιτς (80' Καρέλης), Μπεργκ.