Μετά το Κύπελλο ο Ερμής μπήκε με το… αριστερό και στο πρωτάθλημα της Γ\’ Εθνικής, γνωρίζοντας νέα ήττα στην έδρα του.
Ο σύλλογος των Ζωνιανών στην πρεμιέρα του 6ου ομίλου ηττήθηκε με 1-2 από τον Πανναξιακό του Γιώργου Βλαστού.
Η ομάδα της Νάξου πήρε προβάδισμα σε πολύ καλό χρονικό σημείο (43\’) με τον Βάσσο.
Στο 60\’ οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Βούλγαρη και πέντε λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτες δέχτηκε δεύτερη κίτρινη για \”θέατρο\”, σε φάση που υπήρξαν διαμαρτυρίες για πέναλτι.
Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα ο Πανναξιακός έφτασε στην επίτευξη και δεύτερου τέρματος με τον Καρούση στο 85\’.
Το μόνο που κατάφερε το συγκρότημα του Μάνου Σουτζή ήταν να μειώσει στο 89\’ με τον Μπέρκη.
Στις καθυστερήσεις \”σπατάλησε\” σπουδαία ευκαιρία για την ισοφάριση ο Γκούγκας.
Ερμής Ζωνιανών (Μάνος Σουτζής): Νικηφόρος, Ρουμπάκης, Ρουσσάκης (58′ Γκούγκας), Κανδυλάκης, Στ. Κάββαλος, Πρινιανάκης (46′ Μπέρκης), Αριστεινίδης, Ρηγάκης (76′ Μπριλάκης), Πλουσής, Κοζανίδης, Κλίνης.
Πανναξιακός (Γιώργος Βλαστός): Γεωργούσης, Σάββας, Κατσαράς, Ανδρεόπουλος, Καλογέρης, Αριανούτσος, Παπαδόπουλος, Παπασταθόπουλος (72′ Καρούσης), Βάσσος, Βούγλαρης, Ντούκα.