Στα μάτια κοίταξε τον ΠΑΟΚ ο Πλατανιάς μέσα στην Τούμπα, ωστόσο ένα γκολ στην επανάληψη ήταν αρκετό για να δώσει τη νίκη στους Θεσσαλονικείς.

Οι φάσεις του αγώνα:

3' Πρώτη καλή ευκαιρία στο παιχνίδι είναι για τον Πλατανιά. Ο Φαΐσκα πήρε την κεφαλιά με την μπάλα όμως να φεύγει άουτ

20' Μακρινό σουτ από τον Γουνδουλάκη, με την μπάλα όμως να περνάει άουτ

31' Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Οι Κρητικοί βγήκαν στην αντεπίθεση. Ο Γουνδουλάκης πάσαρε στον Ναζλίδη με τον τελευταίο να σουτάρει αλλά ο Χακόμπο μπλόκαρε

37' Πρώτη καλή στιγμή του ΠΑΟΚ στο ματς. Μετά από λάθος απομάκρυνση της μπάλας από την άμυνα τον Πλατανιά, η μπάλα κατέληξε στον Στοχ, ο οποίος σούταρε χωρίς όμως να βρει στόχο

46' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στην θέση του Σαλπιγγίδη ο Βούκιτς.

48' Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λούκας σούταρε από πλάγια θέση έξω από την μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να φεύγει για λίγο άουτ

56' Καλή ευκαιρία για τον Πλατανιάς. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Τόρες πήρε την κεφαλιά με την μπάλα όμως να περνάει άουτ

58΄ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ. Ο Βούκιτς κατέβασε με το στήθος, απέφυγε μαγικά τον αντίπαλό του και με σουτ πριν η μπάλα σκάσει κάτω την έστειλε στα δίκτυα. Παράλληλα ο σκόρερ του ΠΑΟΚ, είδε κίτρινη κάρτα για τον πανηγυρισμό του

62' Τεράστια ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Ναζλίδης εκτέλεσε απευθείας φάουλ αρκετά έξω από τη μεγάλη περιοχή του ΠΑΟΚ, με την μπάλα όμως να σταματάει στο δεξί κάθετο δοκάρι του Χακόμπο

63' Κίτρινη κάρτα στον Τόρες

64' Διπλή αλλάγη για τον Πλατανιά. Ο Πόποβιτς στην θέση του Μοράλ και ο Μπέλιτς στην θέση του Γουνδουλάκη

65' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Μετά από σέντρα του Στοχ, ο Αθανασιάδης πήρε την κεφαλιά με τον Γιωργαλλίδη μα μπλοκάρει δύσκολα

68' Καλή ευκαιρία για τον Πλατανιά. Μετά από σέντρα του Πόποβιτς από τα αριστερά, ο Ναζλίδης πήρε ανενόχλητος την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει για λίγο άουτ

72' Κίτρινη στον Γουνδουλάκη και στον Λάζαρ. Ο δεύτερος για το μαρκάρισμα του και ο πρώτος για την αντίδραση του.

73' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στην θέση του Αθανασιάδη ο Νέτσιντ

75' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Πλατανιά. Στην θέση του Τέτε ο Στόλερ

76' Ο Λάζαρ δέχεται τις πρώτες βοήθειες, καθώς χτύπησε σε μία διεκδίκηση με τον Στόλερ.

77' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στην θέση του Λίνο ο Σκόνδρας

82' Καλό σουτ για τον ΠΑΟΚ. Ο Στοχ σούταρε με την μπάλα όμως να περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γιωργαλλίδη

90+1' Πολύ καλό σουτ από τον Νέτσιντ αλλά ο Γιωργαλλίδης απέκρουσε την μπάλα

90+1' Κίτρινη κάρτα στον Βίτορ

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ: Χακόμπο, Λίνο(77' Σκόνδρας), Κίτσιου, Κατσουράνης, Βίτορ, Τζιόλης, Λάζαρ, Πέρεθ, Στοχ, Αθανασιάδης(73' Νέτσιντ), Σαλπιγγίδης(46' Βούκιτς)

Πλατανιάς: Γιωργαλίδης, Ραφαέλ, Ζουμπουλάκης, Φαΐσκα, Φερνάντες, Τέτε (75' Στόλερ), Αγκιλέρα, Μοράλ (64' Πόποβιτς), Γουνδουλάκης (64' Μπέλιτς), Τόρες, Ναζλίδης

Για φωτογραφίες από την επίσημη ιστοσελίδα του ΠΑΟΚ πατήστε ΕΔΩ.