Στις επιλογές του Βαγγέλη Κουτσάκη βρίσκονται και πάλι για την Εθνική Κορασίδων η Μαρίνα Στριλιγκά του Εργοτέλη και η Βεατρίκη Σάρρη του Α.Ο. Χανιά.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα θα βρεθεί στην Αυστρία για τα παιχνίδια του 2ου προκριματικού γύρου με αντιπάλους την Αυστρία, τη Λευκορωσία και τη Ρωσία.

Η σχετική ανακοίνωση:

Τo Σάββατο 5/10/2013 θα συγκεντρωθεί η αποστολή της Εθνικής Κορασίδων, η οποία θα συμμετάσχει στον 2ο προκριματικό γύρο (elite round) του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κορασίδων 2013, με αντιπάλους την Αυστρία, τη Λευκορωσία και τη Ρωσία και οι αγώνες του οποίου θα διεξαχθούν στην Αυστρία 8-13/10/2013 .

Στην τελική φάση θα προκριθούν οι έξι πρώτοι κάθε ομίλου και ο καλύτερος δεύτερος όλων των ομίλων. Οι αγώνες της τελικής φάσης θα φιλοξενηθούν στην Αγγλία και το τουρνουά θα διαρκέσει από τις 26/11/2013 έως τις 8/12/2013.

Το πλήρες πρόγραμμα των αγώνων της Εθνικής Κορασίδων στον 2ο όμιλο του δεύτερου προκριματικού γύρου (elite round) έχει ως εξής:

ΗΜΕΡΑ 

ΩΡΑ 

ΑΓΩΝΑΣ 

 8/10/2013

19:00 

Αυστρία-Ελλάδα 

 10/10/2013

12:00 

Ελλάδα-Ρωσία 

 13/10/2013

16:00 

Λευκορωσία-Ελλάδα 

Οι ποδοσφαιρίστριες που έχουν συμπεριληφθεί από τον Ομοσπονδιακό προπονητή Ευάγγελο Κουτσάκη στην αποστολή είναι: 


Α.Φ.

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΘΕΣΗ

ΗΜ. ΓΕΝΝ.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

2

Καλτσίδη Μαρία

Α

8/8/1198

ΠΑΟΚ Θεσ/νίκης

5

Γκάτσου Αναστασία

Α

13/10/1997

ΠΑΟΚ Θεσ/νίκης

18

Κωνσταντοπούλου Καλλιόπη

Μ

24/6/1998

ΠΑΟΚ Θεσ/νίκης

17

Γαβρά Δέσποινα

Α

30/4/1998

ΠΑΟΚ Θεσ/νίκης

11

Ζέρβα Θεώνη

Μ

18/7/1997

ΑΕ Γλυφάδας

12

Στριλιγκά Μαρίνα

Τ

6/9/1997

Νέοι Εργοτέλη

16

Μακρή Χριστίνα

Ε

25/7/1997

ΑΕ Γλυφάδας

13

Γαγάρα ‘Άννα

Α

14/5/1997

Ακαδ. Ελπίδες Καρδίτσας 94

1

Μαργαρίτη Χριστίνα

Τ

21/1/1998

Μαγνησιακός

4

Κόντου Ευτυχία

Α

29/1/1997

ΑΣ Βόλος 2004

9

Σαρρή Βεατρίκη

Ε

1/1/1998

ΑΟ Χανιά

14

Κουπετσίδου Βασιλική

Ε

21/2/1997

Καβάλα 86

15

Παναγιωτίδη Ευαγγελία

Ε

30/12/1997

ΑΣ Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας

7

Κοτσάκη Στέλλα

Μ

2/9/1997

Αμαζόνες Δράμας

6

Πλυτά Ηλέκτρα

Μ

7/2/1997

Ατρόμητος Αθηνών

8

Καλδαρίδου Δανάη

Μ

3/9/1997

Birmingham City Ladies FC

10

Μωραίτου Αθανασία

Μ

2/4/1997

VfL Sindelfingen

3

Ευγενιάδη Γεωργία

Α

8/4/1997

Cairnlea FC






Λευτέρης Αντωνακάκης