Την πρώτη νίκη στην ιστορία του στην Γ΄Εθνική πέτυχε σήμερα ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας με 4-2 του Ηλυσιακού. Το ντεμπούτο του στον πάγκο του ΠΑΟΚ έκανε σήμερα ο Σηφάκης.

Ο Ηλυσιακός άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης ενώ η ισοφάριση για τον ΠΑΟΚ ήρθε στο 28'. Οι παίκτες του ΠΑΟΚ πίεσαν για να σκοράρουν πριν τη λήξη του Α' ημιχρόνου κάτι που κατάφερε με πλασέ ο Κουράκης.

Στο 80' ο Αλέκου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 3-1 για την ομάδα του Κρουσώνα. Πέναλτι μετά παό λίγα λεπτά κέρδισε και ο Ηλυσιακός με τον  Κάμπα να σημειώνει δεύτερο γκολ για την ομάδα του. Στο φινάλε του αγώνα ο Νύκταρης με ωραίο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 4-2 στο 94'.

ΠΑΟΚ: Χριστοδουλάκης, Ταβλαδωράκης, Τζωρμπατζάκης, Τσολακούδης, Κορδονούρης, Μασέλης, Παππάς, Κολιακουδάκης, Κουράκης (66’ Αλέκου), Σκουτέλης (58’ Δερμιτζάκης), Παπαρούνας (75’ Νύκταρης).

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Διαμαντής, Φίπε (72’ Αγγελόπουλος), Ιωαννίδης, Αγγελίνας, Καραπιπέρης, Φλέγγας, Μασούρας, Κωνσταντίνου (81’ Νικολάου), Στρατάκης, Σίσκος (61’ Κολοβ'ος),Κάμπας