Πολύ καλό παιχνίδι, παρά τον δυνατό αέρα, έγινε στο Δ.Σ. Κισσάμου, όπου Κισσαμικός και ΠΟΑ έφτασαν μέχρι τη διαδικασία των πέναλτι για να λύσουν τις διαφορές του.
Η Χανιώτικη ομάδα πιο εύστοχη κατάφερε να πάρει την πρόκριση για τον επόμενο γύρο με 5-3 και θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Ιωνικό.
Στο α\’ μέρος ο Κισσαμικός είχε τις καλύτερες ευκαιρίες με κυριότερη αυτή του Δρακάκη στο 26\’, ενώ στην επανάληψη ο ΠΟΑ ήταν καλύτερος μετά την είσοδο των Συσκάκη, Καρυωτάκη \”αγγίζοντας\” το γκολ με το δοκάρι του Π. Γιακουμάκη στο 89\’.
Στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης οι γηπεδούχοι έδειχναν να πατάνε καλύτερα στο γήπεδο, αλλά στο δεύτερο η ομάδα του προσφυγικού προαστίου παραλίγο να \”χτυπήσει\” ξανά στο τέλος και να πάρει την πρόκριση.

Φάσεις
3’ Σουτ του Κουμπρόγλου καταλήγει άουτ.
13’ Ο Ν. Βρεττός επιχειρεί το σουτ και ο Ρίζος δύσκολα διώχνει σε κόρνερ.
15’ Φάουλ του Χατζηλιόντα, ο Μπάτζιο παίρνει την κεφαλιά και ο Αραβιάκης σώζει μπροστά από τον Δρακάκη. Ο Κουμπρόγλου εκτελεί το κόρνερ, απομακρύνουν οι αμυνόμενοι και στο σουτ του Χατζηλιόντα επεμβαίνει θετικά ο Χωματάς, αποκρούοντας σε κόρνερ.
27’ Από βολέ του Ρίζου ο Τσικουδάκης πιάνει την κεφαλιά και βγάζει στην πλάτη της άμυνας τον Δρακάκη, ο οποίος με πλασέ πήγε να «κρεμάσει» τον Χωματά, που απέκρουσε εντυπωσιακά με το ένα χέρι.
37’ Σέντρα του Τσικουδάκη, προβολή του Δρακάκη κοντράρει στον Αραβιάκη και στη συνέχεια το πλασέ του ίδιου παίκτη καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
40’ Ο Κουμπρόγλου κερδίζει από τον Αραβιάκη αλλά το σουτ που επιχειρεί καταλήγει άουτ.
42’ Σουτ του Ν. Βρεττού μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Ρίζος.
60’ Από πλεονεκτική θέση ο Π. Γιακουμάκη στέλνει με σουτ τη μπάλα ψηλά άουτ.
70’ Σέντρα του Καρυωτάκη κεφαλιά του Π. Γιακουμάκη άουτ.
75’ Σουτ του Καρυωτάκη καταλήγει άουτ.
89’ Από κεφαλιά του Μπουτσάκη ο Π. Γιακουμάκης βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και από το σουτ που επιχειρεί «τραντάζεται» το οριζόντιο δοκάρι.
90+3’ Σουτ του Π. Γιακουμάκη άουτ η μπάλα

Παράταση
96’ Πάσα του Βαρδάκη στον Τσικουδάκη που με σουτ από καλή θέση στέλνει τη μπάλα ψηλά από την εστία του Χωματά.
101’ Επικίνδυνη σέντρα του Παραλίκη ο Γ. Γιακουμάκης διώχνει σωτήρια μπροστά από τον Μαντζιούνη.
105’ Ο Μαντζιούνης προσπαθεί να αποφύγει τον Χωματά και βρίσκεται στο έδαφος με τον ρέφερι της αναμέτρησης να δείχνει κίτρινη στον επιθετικό της ομάδας μας για «θέατρο».
108’ Ο Παραλίκης εκτελεί με δύναμη το πλάγιο, η μπάλα περνάει από πολλά σώματα και ο Βαρδάκης επιχειρεί σουτ με το δεξί, στέλνοντας τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
111’ Σουτ του Τζιορτζιόνε μπλοκάρει ο Χωματάς σταθερά.
119’ Επικίνδυνη σέντρα-σουτ του Π. Γιακουμάκη η μπάλα περνάει παράλληλα από την εστία.
120+1’ Εκτέλεση φάουλ του Μπουτσάκη, η μπάλα καταλήγει άουτ.