Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ τα Κεραμειά πανηγύρισαν κόντρα στον Αστέρα τη δεύτερη νίκη τους για τον 1ο όμιλο.

Ο νεαρός Δασκαλάκης, που αργότερα αποβλήθηκε, έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους στο πρώτο ημίχρονο, με την ανατροπή και τη νίκη με 1-3 να έρχεται στην επανάληψη για τον ΑΟΚ.

Ο Μάνος έφερε το ματς στα ίσα, για να κάνει το 1-2 με εκπληκτικό σουτ ο Τσεσμελής και να "σφραγίσει" τη νίκη στο φινάλε ο Λιονάκης από "ασίστ" του Μανωλεδάκη.

Δείτε τα γκολ της αναμέτρησης στο βίντεο από το επίσημο κανάλι των Κεραμειών στο youtube

O A.O. Κεραμειά εξέδωσε και ανακοίνωση:

"Το Διοικητικό Συμβούλιο του Α.Ο. Κεραμειά επιθυμεί να ευχαριστήσει τον Αστέρα Μανωλιόπουλου για τη φιλοξενία στο μεταξύ μας παιχνίδι στο γήπεδο του Πλατανιά.
Παράλληλα, καθιστά σαφές πως καταδικάζει παντός είδους αντιαθλητικές συμπεριφορές, με αφορμή τα όσα συνέβησαν εκτός αγωνιστικού χώρου κατά τη διάρκεια του β' ημιχρόνου.

Ο πρόεδρος του Α.Ο. Κεραμειά, Γιώργος Μπουρμπάκης, ζητά συγγνώμη από παράγοντες και φιλάθλους του Αστέρα Μανωλιόπουλου για το ολιγόλεπτο δικό του προσωπικό λάθος να ανταλλάξει ορισμένες κουβέντες μαζί τους στην πορεία του αγώνα.

Τέλος, ο Α.Ο. Κεραμειά απονέμει τα εύσημα στους παίκτες και των δύο ομάδων για το υψηλό αγωνιστικό τους ήθος, αγνοώντας τα όσα συνέβησαν στην εξέδρα και την τρίλεπτη διακοπή από το διαιτητή του αγώνα."