Στην Αθήνα φαίνεται πως πρέπει να δηλώσει έδρα ο Κισσαμικός!

Στο τρίτο της παιχνίδι στο Λεκανοπέδιο Αττικής η Χανιώτικη ομάδα σημείωσε τη δεύτερη νίκη της (έχει και μια ισοπαλία στη Νέα Ιωνία), απέναντι στον Ολυμπιακό Λαυρίου.

Στον κακό αγωνιστικό χώρο του Δημοτικού γηπέδου Κορωπίου το συγκρότημα του Σπύρου Μπαξεβάνου πήρε τη νίκη με 1-0 με τον Χατζηλιόντα να σημειώνει στο 53' το μοναδικό γκολ, με τη... συνδρομή και του τερματοφύλακα των γηπεδούχων Παπαδόπουλου.

Λιγοστές φάσεις έγιναν στο παιχνίδι, με το Λαύριο να έχει ευκαιρία στο 80' να ισοφαρίσει με τον Θ. Βαφειάδη, αλλά ο Τζιορτζιόνε έσωσε, ενώ ήταν εξουδετερωμένος ο εορτάζων Ρίζος.

Φάσεις-γκολ

3’ Φάουλ του Χατζηλιόντα από πλάγια θέση αποκρούει δύσκολα με το πόδι ο Παπαδόπουλος.
23’ Εκτέλεση φάουλ του Μπαρτσελό ο Ρίζος δύσκολα με δεύτερη προσπάθεια μπλοκάρει πάνω στη γραμμή.
25’ Ατομική ενέργεια του Παραλίκη και σουτ που αποκρούει δύσκολα ο Παπαδόπουλος σε κόρνερ.
30’ Μπαλιά του Χατζηλιόντα στον Κουμπρόγλου, το σουτ του οποίου μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.
53’ ΓΚΟΛ: Σουτ του Χατζηλιόντα, δεν ελέγχει τη μπάλα ο Παπαδόπουλος και αυτή καταλήγει στα δίχτυα για το 0-1.
55’ Σουτ του Ενγκουέμ άουτ.
59’ Φάουλ του Μπαρτσελό άουτ.
67’ Σέντρα του Θ. Βαφειάδη κεφαλιά του Γκόντζου καταλήγει αρκετά έξω από την εστία του Ρίζου.
80’ Ο Β. Γιαχάεβ εκτελεί το φάουλ ο Ρίζος κάνει έξοδο αλλά δεν απομακρύνει και η μπάλα φτάνει στον Θ. Βαφειάδη, που καθυστερεί να πλασάρει, με τον Τζιορτζιόνε να απομακρύνει σωτήρια.
85’ Σουτ του Πάλλη περνάει παράλληλα από την εστία.
86’ Ο Ανιάνγκμε επιχειρεί το σουτ, η μπάλα άουτ.
90+2’ Σέντρα του Μαντζιούνη, σουτ του Δρακάκη έδιωξε ο Ρέντζης.

Διαιτητής: Κουντουριώτης (Δυτικής Αττικής)
Βοηθοί: Φαρμάκης-Οικονόμου (Δυτικής Αττικής)

Κίτρινες: Καρβουνιάρης (58’), Ενγκουέμ (70’), Τσομπανάκης (74’), Παραλίκης (79’), Β. Γιαχάεβ (83’), Αλ. Γιαχάεβ (87’ και 90+4’)

Ολυμπιακός Λαυρίου (Πέτρος Μίχος): Παπαδόπουλος, Θ. Βαφειάδης (88’ Ρέντζης), Τσομπανάκης, Τσίκος, Σαλάκου, Πούλης, Γκόντζος (71’ Κουρτάνοβιτς), Αλ. Γιαχάεβ, Μπαρτσελό (76’ Πάλλης), Β. Γιαχάεβ, Βελετάκος.

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Ρίζος, Παραλίκης, Καρβουνιάρης, Χολέβας, Εσόνο, Ενγκουέμ, Τζιορτζιόνε, Κουμπρόγλου (83’ Μαντζιούνης), Χατζηλιόντας, Τσικουδάκης (71’ Ανιάνγκμε), Τζιορτζιόνε (90+2’ Μπάτζιο).