Ο Άρης δείχνει... σεληνιασμένος το τελευταίο διάστημα, βρίσκοντας με σχετική ευκολία το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα.

Με χατ-τρικ του Αντ. Γαλανάκη (φωτ. πρώτος από δεξιά), που έφτασε τα 10 γκολ στα τελευταία τρία ματς, η ομάδα της Σούδας πήρε "ρεβάνς" για την εντός έδρας ήττα στο κύπελλο, απέναντι στον Ηρακλή Νεροκούρου, επικρατώντας με 5-0. Από ένα γκολ πρόσθεσαν οι Στρατουδάκης και Αράπης.

Με δυο πέναλτι από το πρώτο ημίχρονο το ντέρμπι στις Μουρνιές έμεινε στο "Χ", με τον Μινώταυρο να προηγείται με τον Δοντσίδη από την "άσπρη βούλα" στο 38' και τον Ακρίτα να ισοφαρίζει με τον ίδιο τρόπο με τον Αννιτσάκη στο 43', για το τελικό 1-1. Ο Τσαρτσίδης αποβλήθηκε στο 83' αφήνοντας τους φιλοξενούμενους με δέκα παίκτες.

Νίκη που την διατηρεί στο... κόλπο για την πρώτη πεντάδα σημείωσε η Δόξα Παχιανών με 3-1 απέναντι στον Α.Ο. Περιβολίων. Ο Αλμυράς άνοιξε νωρίς το σκορ, με τον Μπολάνη να ισοφαρίσει σε 1-1 και τους Περράκη, Δασκαλάκη να χαρίζουν τη νίκη στο συγκρότημα του Νότη Ματιγάκη, στο δεύτερο ημίχρονο.

Τις μαθηματικές του ελπίδες διατήρησε ο Ίκαρος Μουρνιών, που επιβλήθηκε με 5-2 του Πανακρωτηριακού στα Νεροκούρου. με 2 γκολ από τον Μεγαλακάκη και ένα από τους Πασχούλη, Δασκαλάκη και Βογιατζή.