Άτυχος ο Εργοτέλης δεν κατάφερε να φύγει έστω με το βαθμό από την Τούμπα καθώς ηττήθηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βούκιτς.

Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο ωστόσο δεν κατάφερε να κάνει την έκπληξη και έτσι ήρθε η δεύτερη διαδοχική ήττα.

Οι φάσεις του αγώνα:

4\’ Άστοχη κεφαλιά του Σαλπιγγίδη.

13\’ ΓΚΟΛ ο Εργοτέλης με τον Βερπακόφσκις. Ο Μπουχαλάκης με το εξωτερικό τροφοδότησε τον Βερπακόφσκις και αυτός με προβολή έκανε το 1-0.

15\’ Σουτ του Στοχ αποκρούει ο Αθανασίου.

18\’ Νέο σουτ από τον Λούκας, η μπάλα άουτ.

25\’ Σουτ του Λούκας, αποκρούει ο Αθανασίου.

29\’ Μακρινό σουτ του Διαμαντάκου, η μπάλα άουτ.

39\’ Φάουλ του Λίνο ο Αθανασίου διώχνει με τις γροθιές σε κόρνερ.

39\’ Σουτ του Νίνη μέσα από την περιοχή ο Αθανασίου με το πόδι απομακρύνει και πάλι σε κόρνερ. Ο φακός \”έπιασε\” τον Νίνη να μονολογεί λέγοντας: \”Τι έπιασε ρε;\”

42\’ Ο Χαντί δεν πιάνει την κεφαλιά όπως θα ήθελε και χάνει την ευκαιρία να απειλήσει τον Χακόμπο.

43\’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη με τον Χακόμπο να απομακρύνει πάνω στον Βερπακόφσκις και αυτός από μακριά σε κενή εστία δεν κατάφερε να βρει δίχτυα.

45\’ Κίτρινη κάρτα στον Κοιλιάρα.

45+1\’ Ο Διαμαντάκος ταλαιπωρεί την άμυνα του ΠΑΟΚ, το σουτ που επιχείρησε όμως πέρασε μόλις άουτ.

48\’ Κεφαλιά του Σαλπιγγίδη, η μπάλα άουτ.

51\’ Σουτ του Νίνη, η μπάλα άουτ.

53\’ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. O Βούκιτς αντικαθιστά τον Νίνη.

60\’ Σουτ του Βούκιτς, η μπάλα μόλις άουτ.

63\’ Κίτρινη κάρτα στον Καρντόσο.

63\’ ΓΚΟΛ: Ισοφαρίζει ο ΠΑΟΚ με τον Κατσουράνη. Φάουλ του Λίνο, κεφαλιά του Κατσουράνη και η μπάλα στο βάθος της εστίας του Αθανασίου.

66\’ Κίτρινη κάρτα στον Πελέ.

71\’ Τεράστια ευκαιρία για τον Εργοτέλη με τοπν Πελέ να επιχειρεί το σουτ από μακριά και τον Χακόμπο να αποκρούει.

79\’ Σουτ του Βούκιτς, η μπάλα άουτ.

80\’ Κεφαλιά του Νέτσιντ η μπάλα μακριά από την εστία.

86\’ Σουτ του Νέτσιντ η μπάλα άουτ.

88\’ Κίτρινη κάρτα στον Μεχία.

91\’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη με τον Χαντί να ξεμαρκάρεται και να σουτάρει, όμως ο Χακόμπο με τις γροθιές κρατάει το 1-1.

93\’ ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ με φάουλ του Βούκιτς. Στην τελευταία φάση του αγώνα ο ΠΑΟΚ σκοράρει και παίρνει τη νίκη.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ: Χακόμπο, Λίνο, Κίτσιου, Κατσικάς, Βίτορ (35\’ Λόπεθ), Κατσουράνης, Λάζαρ, Νίνης (53\’ Βούκιτς), Στόχ, Λούκας, Σαλπίγγίδης (75\’ Νετσίντ).

Εργοτέλης: Αθανασίου, Ρέντζας, Κοιλιάρας, Μεχία, Γιοβάνοβιτς, Πελέ, Καρντόσο (69\’ Κοζορώνης), Μπουχαλάκης (81\’ Σαρρής), Χαντί, Βερπακόφσκις (73\’ Ρομάνο), Διαμαντάκος.