Η Δόξα έβαλε… δύσκολα για παραπάνω από 70 λεπτά στον Άρη, αλλά η ομάδα της Σούδας με ανατροπή στο σκορ έφτασε στη νίκη-πρόκριση με σκορ 4-2, στη Μοναχή Ελιά.
Ο Περράκης έβαλε την ομάδα των Παχιανών δυο φορές μπροστά στο σκορ, στο 15\’ και στο 35\’, ενώ ενδιάμεσα οι φιλοξενούμενοι είχαν ισοφαρίσει με φάουλ του Στρατουδάκη.
Στο 70\’ ο Βλαχάκης ισοφάρισε σε 2-2, για να ολοκληρωθεί η ανατροπή με τα γκολ των Κλωθάκη (80\’) και Αράπη (88\’). Στα πανηγύρια για το 2-3 αποβλήθηκε ο Στρατουδάκης για τους νικητές, που συναντάνε εκτός έδρας στους \”8\” το νικητή του ζευγαριού Ροδωπού-Ιωνία 2000.
Με τον Μεγαλακάκη να κάνει… όργια ο Ίκαρος έφτασε στην πρόκριση στους \”8\” με 4-1 επί του Πανακρωτηριακού. Ο υψηλόσωμος επιθετικός του συλλόγου από το Πασακάκι σημείωσε \”καρέ\” των γκολ, ενώ για τους ηττημένους είχε μειώσει σε 3-1 προσωρινά ο Μιχελάκης.
Ένα γκολ του Αργύρη στο 75\’ έφτανε και… περίσσευε στον Α.Ο. Περιβολίων για να κάνει την έκπληξη και να αποκλείσει από τη συνέχεια του θεσμού την περσινή ημιφιναλίστ Ασπίδας, με σκορ 1-0 (φωτ.). Πέντε λεπτά αργότερα αποβλήθηκαν για κάθε ομάδα οι Μανωλεδάκης και Βούρας.