Κοντά στο θετικό αποτέλεσμα στην Άμφισσα βρέθηκε η Επισκοπή, αλλά το γκολ του Αλβάρεζ στις καθυστερήσεις έδωσε τη νίκη στον Φωκικό με 2-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ (13') με τον Θέο, αλλά η ομάδα του Ρεθύμνου βρήκε σχετικά γρήγορα την "απάντηση" με το σουτ του Γκονζάλες στο 28'.

Φάσεις-γκολ
11' Ο Σουμπασάκης αποφεύγει τον Λανζάνο αλλά στέλνει τη μπάλα άουτ.
13' ΓΚΟΛ: Από σέντρα του Φράγκου και κεφαλιά προς τα πίσω του Τζέκου ο Θέος με πλασέ ανοίγει το σκορ (1-0).
20' Ο Φράγκος προσπάθησε να "κρεμάσει" τον Καλογεράκη, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
27' Φάουλ του Μανουσάκη αποκρούει εντυπωσιακά ο Λανζάνο.
28' ΓΚΟΛ: Σύγχυση στην περιοχή του Φωκικού και ο Γκονζάλες με πλασέ ισοφαρίζει (1-1).
36' Σουτ του Σκαρίμπα μπλοκάρει ο Καλογεράκης.
39' Ο Καλογεράκης εξουδετερώνει το σουτ του Φράγκου.
44' Ο Τζέκος "σημαδεύει" το οριζόντιο δοκάρι, χάνοντας την ευκαιρία να σκοράρει κόντρα στην πρώην ομάδα του.
68' Σωτήρια επέμβαση του Καλογεράκη σε σουτ του Φράγκου.
90+4' ΓΚΟΛ: Πάσα του Γεωργουσόπουλου στον Αλβάρεζ, που με πλασέ κάνει το 2-1.

Δείτε σε βίντεο από το σάιτ του Φωκικού (απ' όπου και η φωτ.) φάσεις και γκολ του αγώνα:

Φωκικός: Λανζάνο, Πεχλιβανόπουλος, Καλαγκάνης, Άλα (87΄Πολυχρονάκης), Θέος, Σκαρίμπας, Αλβάρεζ, Φράγκος (80’ Γεωργουσόπουλος), Τζέκος, Ασίγκμπα,  Ράντι (87’ Ζαχαρόπουλος)

Επισκοπή: Καλογεράκης, Μανουσάκης, Βιδάλης, Βουρβαχάκης, Σπαθάρας, Φραντζεσκάκς, Δελήμπασης, Γκονζάλες (81΄Ανωγειανάκης), Σουμπασάκης (77΄Πουλάκης), Βελονάκης (61΄Μαρτσάκης), Τάντιτς