Κοντά σε μια ακόμα… επική ανατροπή βρέθηκε ο Σ.Φ.Π. Χανιά στο Μαρούσι, αλλά τελικά ο τοπικός Οδυσσέας πήρε το ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής στο τάι-μπρέικ (3-2 σετ).
Η Χανιώτικη ομάδα με όπλο της το σέρβις και πρωταγωνιστές τους Φίνο και Ωρολογά είχε καταφέρει να στείλει το ματς στο 5ο σετ. Εκεί κατάφερε να προηγηθεί με 12-10, αλλά ο Κόντος με τα σερβίς του δημιούργησε πρόβλημα στην υποδοχή, με αποτέλεσμα τελικά η νίκη να καταλήξει στους γηπεδούχους, που υποχρέωσαν το συγκρότημα του Παναγιώτη Τσιακμάκη στην πρώτη ήττα.
Με τον βαθμό που \”τσίμπησε\” ο ΣΦΠΧ ωστόσο παρέμεινε στην κορυφή του 1ου ομίλου.
Τα σετ: 25-21, 25-23, 18-25, 22-25, 15-13

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Γιάννης Φάκας): Δανιάς, Πεπόνης, Παπαδόπουλος, Σασάτη, Δεληπρίμης, Γεωργάς / Κοτζαμπάσης (λ), Κόντος, Κωνσταντινίδης, Κουμανταρέας, Σταθάκης, Ανδριτσάκης (λ)
ΣΦΠ ΧΑΝΙΩΝ (Παναγιώτης Τσιακμάκης): Πλίκας, Φίνος, Κόκκινος, Ωρολογάς, Γκιρτζίκης, Καλογεράκης/ Χαραλαμπίδης (λ), Μιχελάκης, Μπουρμπάκης, Γλυνιαδάκης, Μποτζολάκης.