Ο Ρούβας επικράτησε του Γιούχτα με 2-3 στο ένα εκ των δύο κρητικών ντέρμπι. Η ομάδα της Γέργερης ανέτρεψε το σκορ καθώς βρισκόταν πίσω με 2-0 και πήρε τη νίκη. Ο Γιούχτας έπαιζε με δέκα για περίπου μισή ώρα.

Στο δεύτερο κρητικό ντέρμπι ο ΑΟΑΝ πήρε τη νίκη με 1-2 και έφυγε με το διπλό από τα Ζωνιανά. Ο  ΠΟΑ επικράτησε εύκολα με 3-0 της Μυκόνου. Ο Ηρόδοτος επικράτησε με 1-0 του ΑΟ Περιστερίου.

Συντριβή του ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ από την ΑΕΚ. Η ομάδα του Κρουσώνα, παρά το 1-0, κατάφερε να κοιτάξει στα μάτια την ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο, όμως το ξέσπασμα των γηπεδούχων στην επανάληψη ήταν αρκετό για να διαμορφώσει το τελικό 7-1.

Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Θέμη Γύπαρη ενώ έγινε κατάθεση λουλουδιών μπροστά στη θύρα των οργανωμένων της ΑΕΚ από τις δύο ομάδες.