Μετά τον Ρούβα, η Ιεράπετρα κατατρόπωσε και την Επισκοπή, παίρνοντας το εισιτήριο για την επόμενη φάση που θα πραγματοποιηθεί σε λίγες ημέρες και θα βρει στο δρόμο της τον Αιολικό.
Οι Λασιθιώτες επικράτησαν των φιλοξενούμενων με 2-1, παρ\’ ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με το γκολ του Αντιασβίλι.
Η Ιεράπετρα κατάφερε να ισοφαρίσει λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με πέναλτι που εκτέλεσε ο Σκύβαλος.
Επτά λεπτά, μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και πιο συγκεκριμένα στο 52\’, ο Κώστας Δεδελετάκης με καρφωτή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Κελαϊδή, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Ιεράπετρα: Αλευράς, Μαστοράκης, Τοψιδέλης, Κουγιουμουτζάκης, Χατζάκης, Τζελέπης, Γκινής, Παισανίδης, Δεδελετάκης, Σκύβαλος(65\’ Χατζηανδρέου), Τσαμπανάκης(74\’ Μίγγας).

Επισκοπή: Κελαιδης, Μανταδάκης, Ξυνομηλάκης, Κοκκινάκης, Πετράκης, Σουμπασάκης(72\’ Νικολάου), Αντιασβίλι, Χαρατσής, Βελονάκης(56\’ Καραβιώτης), Μουλίτσας(76\’ Αλεξάκης), Μιχελακάκης.