Το πιο παραγωγικό του παιχνίδι στην επίθεση (με 17 τελικές προσπάθειες) έκανε στη Λιβαδειά ο Πλατανιάς, αλλά... κατάφερε να χάσει με 2-0 από τον Λεβαδειακό, που επιβεβαίωσε τη δύναμη της έδρας του αλλά και την αποτελεσματικότητα που έχει φέτος σαν ομάδα.

Για μεγάλο χρονικό διάστημα το ματς ήταν επιθετικός μονόλογος του Πλατανιά, που ωστόσο από κακή απομάκρυνση του Φαΐσκα βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 12' με το γκολ του Ροτζέριο.

Παρά την πίεση και τις 10 τελικές στο ημίχρονο οι "ερυθρόλευκοι" δεν κατάφεραν να "νικήσουν" τον Πριζόφσκι.

Στην επανάληψη το σκηνικό ήταν το ίδιο με τον Πλατανιά, με τον Λεβαδειακό να σκοράρει κόντρα στη ροή του ματς στο 77' με το όμορφο σε εκτέλεση γκολ του Ορτέγκα.

Φάσεις-γκολ
7' Σουτ του Λυκογιάννη η μπάλα ελάχιστα έξω από την εστία.
8' Σουτ του Μπέλιτς μέσα από την περιοχή απέκρουσε ο Πρζιρόβσκι.
12' ΓΚΟΛ: Φάουλ του Ιωαννίδη, ο Φαΐσκα έστειλε με το κεφάλι τη μπάλα πάνω στον Ροτζέριο, που με σουτ στη κίνηση ανοίγει το σκορ (1-0).
18' Φάουλ του Αγκιλέρα κεφαλιά του Κατάι η μπάλα άουτ.
21' Ο Κατάι αποφεύγει μέσα στην περιοχή τον Λυκογιάννη, αλλά το σουτ του μπλοκάρει ο Πρζιρόβσκι.
38' Φάουλ του Αγκιλέρα κεφαλιά του Φερνάντες άουτ.
43' Ο Γουνδουλάκης πάσαρε στον Μπέλιτς το σουτ του οποίου έδιωξε σε κόρνερ ο Μουλόπουλος.
44' Σουτ του Μπέλιτς απέκρουσε ο Πρζιρόβσκι σέντρα του Κατάι, γυριστό του Αγκιλέρα στην αγκαλιά του γκολκίπερ των γηπεδούχων.
53' Ωραία προσπάθεια του Μπεριάν και σουτ που καταλήγει άουτ.
56' Φάουλ του Κονέ μπλοκάρει ο Γιωργαλλίδης.
57' Σέντρα του Φερνάντες ο Μπεριάν κατεβάζει ωραία τη μπάλα αλλά το σουτ του μπλοκάρει ο Πρζιρόβσκι.
60' Πάσα του Γουνδουλάκη σουτ του Κατάι εξουδετερώνει ξανά ο Πρζιρόβσκι.
61' Σέντρα του Μάντζιου, σουτ του Ιωαννίδη μπλόκαρε ο Γιωργαλλίδης.
66' Πάσα του Γουνδουλάκη στον Κατάι, σουτ ελάχιστα έξω από την εστία.
76' Σουτ του Ιωαννίδη άουτ.
77' ΓΚΟΛ: Εξαιρετική μπαλιά του Πετράτζι στον Ορτέγκα, που με ιδανικό σουτ σημειώνει το 2-0.
82' Σέντρα του Μάντζιου ο Γιωργαλλίδης έσωσε προ του Ροτζέριο.
84' Σουτ του Αγκιλέρα μπλοκάρει ο Στρατηλάτης.
89' Μπαλιά του Φερνάντες, σουτ του Γιακουμάκη στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

Λεβαδειακός (Νίκος Καραγεωργίου): Πρζιρόβσκι (73' Στρατηλάτης), Μουλόπουλος, Γεωργίου, Μάγκας, Λυκογιάννης, Λαμπρόπουλος (57’ Πετράτζι), Ιωαννίδης, Κονέ (93’ Καπό), Ροτζέριο, Ορτέγκα, Μάντζιος

Πλατανιάς (Νίκος Αναστόπουλος): Γιωργαλλίδης, Φερνάντες, Ζουμπουλάκης, Ιντζίδης, Φαΐσκα, Αγκιλέρα, Σιώπης, Γουνδουλάκης (85' Γιακουμάκης), Κατάι, Μπέλιτς, Μοράλ (25’ Μπεριάν)