Βαριά ήττα γνώρισε ο ΟΦΗ στο Περιστέρι από τον Ατρόμητο με 3-0. Οι Κρητικοί πραγματοποίησαν μια από τις χειρότερές τους φετινές εμφανίσεις και υποτάχθηκαν από το πρώτο κιόλας ημίχρονο στην ανωτερότητα του Ατρομήτου.

Η ομάδα του Σα Πίντο δεν απείλησε τους αντιπάλους της σε κανένα σημείο της αναμέτρησης.

Οι φάσεις του αγώνα:

3': Σουτ του Ούμπιντες από τα 25 μέτρα, η μπάλα λίγο άουτ.

17': Ο Καραμάνος βρέθηκε μόνος με τον Φερνάντες, αλλά. . . αρνήθηκε να σκοράρει πασάροντας λανθασμένα όντας μόνος!

17' ΓΚΟΛ! Ο Μπρίτο βάζει μπροστά τον Ατρόμητο! Σέντρα από δεξιά, αδυναμία των αμυντικών να διώξουν, η μπάλα έφτασε στο δεύτερο δοκάρι εκεί που ο Μπρίτο με διαγώνιο σουτ έστειλε τη μπάλα εκεί που ήταν αδύνατον να αντιδράσει ο Φερνάντες.

20': Ο Φερνάντες διώχνει ενστικτωδώς σε κόρνερ το σουτ του Ούμπιντες!

30': Φάουλ του Ούμπιντες, κεφαλιά του Ιγκλέσιας, ο Φερνάντες μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα.

36': Ο Παπαδόπουλος κάνει τραγικό κοντρόλ έπειτα από πάσα του Γιαννούλη και χάνει την ευκαιρία να δώσει στον Ατρόμητο προβάδισμα δυο τερμάτων.

39': Νέα γκέλα του Ταυλαρίδη, περνάει κι αυτή ανεκμετάλλευτη, καθώς ο Τσενάμο έδιωξε προ του Κουτσιανικούλη σε κόρνερ.

40': Στην κόντρα ο Ατρόμητος, ο Μπρίτο νικήθηκε από τον Φερνάντες.

45+1': Ο Νάστος κάνει το 2-0. Σέντρα του Μπρίτο από αριστερά στο δεύτερο δοκάρι, εκεί που είχε προωθηθεί ο στόπερ των Περιστεριωτών και με ωραία κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στην απέναντι γωνία.

55': Κόντρα του Ατρόμητου, ο Καραμάνος έκανε πάσα στον Παπαδόπουλο που έκανε αντίθετη κίνηση και χάθηκε η ευκαιρία.

62': Στο 68-32 η κατοχή για τον ΟΦΗ!

85': Ο ΟΦΗ προσπαθεί από την ώρα που μπήκε και ο Μακουκούλα να παίξει με σέντρες, όπως έκανε κι όταν έπαιζε μόνος του ο Παπάζογλου στην γραμμή κρούσης.

86' ΓΚΟΛ! Ο Παπαδόπουλος καθαρίζει το ματς με τον Ούμπιντες να βγαίνει στην κόντρα μόνος του έπειτα από πάσα του Φάμπιο, ο Παπ ακολούθησε τη φάση κι απλά έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα.

90+2': Εξαιρετικό σουτ του Μακρή, ο Τσενάμο έδιωξε σε κόρνερ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ατρόμητος: Τσενάμο, Ταυλαρίδης, Νάστος, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Καραμάνος (75' Φάμπιο), Ουμπίδες, Δημούτσος (89' Γεωργίου), Μπρίτο (82' Μπάλλας), Παπαδόπουλος.

ΟΦΗ: Φερνάντες, Τριποτσέρης, Ζόρο, Κουτσιανικούλης (82' Μονιάκης), Κάλαϊτζιτς, Ζε Εντουάρντο (73' Μακουκούλα), Μπούρμπος, Μακρής, Μιλιάζες, Όγιος, Παπάζογλου.