Η Πελοπόννησος της… πάει!
Η Επισκοπή μετά την Πάτρα \”άλωσε\” και τον Πύργο, πανηγυρίζοντας το τέταρτο \”διπλό\” της στο πρωτάθλημα.
Με \”χτύπημα\” ξανά στο φινάλε η ομάδα του Ρεθύμνου πέτυχε άλλη μια σπουδαία νίκη μακριά από το \”σπίτι\” της.
Ο Κοτσώνης στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έδειχνε να \”σώνει\” τον βαθμό για τον Πανηλειακό, αλλά ο Γκονζάλες είχε διαφορετική γνώμη και με ιδανικό πλασέ στο 94\’ διαμόρφωσε το τελικό 1-2.
Το δρόμο για τη νίκη των φιλοξενούμενων είχε ανοίξει στο 66\’ ο Σουμπασάκης.

Φάσεις-γκολ
14’ Σουτ του Κωνσταντινίδη απομάκρυνε σωτήρια ο Βιδάλης, πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.
15’ Σουτ του Μπιτάνγκ «τραντάζει» το οριζόντιο δοκάρι.
41’ Φάουλ του Βουρβαχάκη κεφαλιά του Σελινιωτάκη η μπάλα ελάχιστα έξω από την εστία του Πίτκα.

66’ ΓΚΟΛ: Ο Γκονζάλες πασάρει στον Σουμπασάκη, που με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

83’ Σουτ του Μπράβου αποκρούει ο Καλογεράκης, που στη συνέχεια αρνείται το γκολ και στον Σταματή με εντυπωσιακή απόκρουση.

90+1\’ ΓΚΟΛ: Ο Κοτσώνης στην \”καρδιά\” της άμυνας με κεφαλιά \”νικάει\” τον Καλογεράκη (1-1).
90+4\’ ΓΚΟΛ: Με ιδανικό πλασέ ο Γκονζάλες χαρίζει τη σπουδαία νίκη στην Επισκοπή.

Πανηλειακός (Πέτρος Δημητρίου): Πίτκας, Σαραμαντάς, Λιόσης (75’ Μπράβος), Λίτσος, Κοτσώνης, Χαλούλος (46’ Αποστολόπουλος), Πίνγκλα (58’ Μίλιεβιτς), Μπιτάνγκ, Νάστος, Κωνσταντινίδης, Σταματής.

Επισκοπή (Κώστας Ανυφαντάκης): Καλογεράκης, Βουρβαχάκης, Μανουσάκης, Βιδάλης, Σπαθάρας, Δελήμπασης, Γκονζάλες, Σελινιωτάκης, Σουμπασάκης (90’ Λιονάκης), Βελονάκης (58’ Πουλάκης), Μαρτσάκης (85’ Κονονένκο).