Με την Ημερίδα Ορίων ξεκίνησε η νέα σεζόν για το τμήμα Τεχνικής κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Χανίων.

Η ημερίδα διεξήχθη στην 25άρα πισίνα του κολυμβητηρίου Χανίων και συμμετείχαν σε αυτήν πάρα πολλά νέα παιδιά.

Η σχετική ενημέρωση του ΝΟΧ:

Την πρώτη αγωνιστική συμμετοχή για την σεζόν που ακολουθεί, είχε το Σάββατο (14/12) το απόγευμα η ομάδα τεχνικής κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Χανίων, λαμβάνοντας μέρος στην Ημερίδα Ορίων που πραγματοποιήθηκε στην 25άρα πισίνα του κολυμβητηρίου Χανίων.
Στα θετικά η συμμετοχή πάρα πολλών νέων παιδιών, τα οποία έχουν "φρεσκάρει" και ανανεώσει σημαντικά το Τμήμα ενώ στα αρνητικά ότι οι αγώνες φιλοξενήθηκαν σε ένα χώρο που είναι πάρα πολύ δύσκολο για ένα άθλημα στο οποίο αναπτύσσονται πολύ μεγάλες ταχύτητες, να βοηθήσει.
Σε κάθε περίπτωση, ελπίδα και στόχος είναι η σεζόν να κυλήσει με όσο το δυνατόν τα λιγότερα προβλήματα για τον χανιώτικο Όμιλο που σε πρώτη φάση προετοιμάζεται με ορίζοντα το Πανελλήνιο Χειμερινό πρωτάθλημα που είναι προγραμματισμένο για τον ερχόμενο Μάρτιο.
 
Αναλυτικά τα αποτελέσματα ανά αγώνισμα για τους αθλητές και τις αθλήτριες του Ν.Ο.Χ. ήταν τα εξής:
 
100μ. διπλά πέδιλα
ΑΝΔΡΩΝ
1ος - Θοδωρής Παπαδόπουλος 00:52.32
2ος - Γιάννης-Άνις Φτίτι 01:12.93
3ος - Γιάννης Αναγνωστόπουλος 01:19.32
4ος - Μάριος-Στέργιος Ρινακάκης 01:29.58

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1η - Ευρύκλεια-Σοφία Βερυκάκη 00:59.06
2η - Αργυρή-Μαρία Κότσαρη 01:00.18
3η - Βαρβάρα Μποφίλη 01:00.88
4η - Κυριακή-Μαρίνα Χατζηαναστασίου 01:06.83
5η - Κατερίνα Κατερινάκη 01:07.32
6η - Κωνσταντίνα-Μαρία Βαρουξάκη 01:09.80
7η - Αθηνά Σαλεβουράκη 01:14.43
8η - Μιχαέλα Περράκη 01:14.92
9η - Ειρήνη Φραγκιαδάκη01:17.12
10η - Λευκοθέα Βαρβέρη 01:18.65
 
200μ. διπλά πέδιλα
ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1η - Βαρβάρα Μποφίλη 02:13.91
2η - Κυριακή-Μαρίνα Χατζηαναστασίου 02:27.59
3η - Κατερίνα Κατερινάκη 02:28.43
4η - Ειρήνη Φραγκιαδάκη 02:50.24
 
50μ. διπλά πέδιλα
ΑΝΔΡΩΝ
1ος - Αντώνης Τσουρουνάκης 00:21.37
2ος - Αλέξανδρος Πιταροκοίλης 00:22.51
3ος - Θοδωρής Παπαδόπουλος 00:23.04
4ος - Ευτύχης Πατεράκης 00:25.19
5ος - Γιώργος Γαλάνης 00:26.50
6ος - Εσκάντερ-Αλέξανδρος Φτίτι 00:27.50
7ος - Γιάννης-Άνις Φτίτι 00:32.42
8ος - Γιάννης Λουράκης 00:33.02
9ος - Αστέριος Κούτρης 00:34.48
10ος - Ανδρέας Κελαϊδής 00:35.020
11ος - Ανδρέας Βαρουξάκης 00:36.381
12ος - Μάριος-Στέργιος Ρινακάκης 00:36.862
13ος - Χάρης Πατεράκης 00:36.923
14ος - Ιάσων Χίνος 00:37.384
15ος - Παντελεήμων Χίνος 00:38.055

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1η - Κωνσταντίνα Καλογεροπούλου 00:23.13
2η - Τριανταφυλλιά Ψαρουδάκη 00:23.92
3η - Αργυρή-Μαρία Κότσαρη 00:26.30
4η - Ευρύκλεια-Σοφία Βερυκάκη 00:26.52
5η - Βαρβάρα Μποφίλη 00:27.69
6η - Κατερίνα Κατερινάκη 00:30.09
7η - Κυριακή-Μαρίνα Χατζηαναστασίου 00:30.19
8η - Κωνσταντίνα-Μαρία Βαρουξάκη 00:31.10
9η - Αθηνά Σαλεβουράκη 00:31.56
10η - Ζωή Χαβρεδάκη 00:32.630
11η - Μιχαέλα Περράκη 00:32.861
12η - Ειρήνη Φραγκιαδάκη 00:32.942
13η - Λευκοθέα Βαρβέρη 00:34.733
14η - Αλεξάνδρα Πισσαδάκη 00:35.914
15η - Ερασμία Μουζουράκη 00:36.545
16η - Αντιγόνη Ματσούκη 00:39.586
 
50μ. άπνοη
ΑΝΔΡΩΝ
1ος - Μενέλαος Ξηρουχάκης 00:17.99
2ος - Στέλιος Βασιλαντωνάκης 00:21.02
3ος - Γιάννης Παπασταματάκης 00:21.93

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1η - Ιωάννα Παπαγεωργίου 00:23.43
 
50μ. επιφάνειας
ΑΝΔΡΩΝ
1ος - Βασίλης Σαλεβουράκης 00:18.21
2ος - Μενέλαος Ξηρουχάκης 00:18.54
3ος - Βασίλης Βογιατζάκης  00:19.44
4ος - Στέλιος Βασιλαντωνάκης 00:20.09
5ος - Αλέξανδρος Πιταροκοίλης 00:20.32
6ος - Γιώργος Γαλάνης 00:21.37
7ος - Ευτύχης Πατεράκης 00:23.47
8ος - Θοδωρής Παπαδόπουλος 00:23.72
9ος - Εσκάντερ-Αλέξανδρος Φτίτι 00:23.94
10ος - Γιάννης Παπασταματάκης 00:23.950
11ος - Μανόλης Σπανουδάκης 00:26.121
12ος - Γιάννης-Άνις Φτίτι 00:29.382
13ος - Γιάννης Λουράκης 00:29.843

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1η - Τριανταφυλλιά Ψαρουδάκη 00:20.50     
2η - Αριάδνη Δουλαβέρη 00:23.14    
3η - Νικολέτα Κρητικάκη 00:24.11   
4η - Αντωνία Πατεράκη 00:24.28      
5η - Ιωάννα Παπαγεωργίου 00:24.38
6η - Ευρύκλεια-Σοφία Βερυκάκη 00:24.77   
7η - Ελένη Δημητριάδη 00:25.25       
8η - Κατερίνα Σπυριδάκη 00:25.75    
9η - Κυριακή-Μαρίνα Χατζηαναστασίου 00:27.51   
10η - Ευαγγελία Ριτζάκη 00:30.49     
11η - Αθηνά Σαλεβουράκη 00:30.95 
12η - Λευκοθέα Βαρβέρη 00:33.57   
 
100μ. επιφάνειας
ΑΝΔΡΩΝ
1ος - Αντώνης Τσουρουνάκης 00:38.39
2ος - Βασίλης Σαλεβουράκης 00:41.41
3ος - Μενέλαος Ξηρουχάκης 00:43.37
4ος - Αλέξανδρος Πιταροκοίλης 00:44.41
5ος - Βασίλης Βογιατζάκης 00:45.01
6ος - Γιάννης Παπασταματάκης 00:51.62
7ος - Ευτύχης Πατεράκης 00:54.59
8ος - Εσκάντερ-Αλέξανδρος Φτίτι 00:55.08
9ος - Μανόλης Σπανουδάκης 01:02.28

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1η - Κατερίνα Καλαμαρίδη 00:47.75
2η - Τριανταφυλλιά Ψαρουδάκη 00:49.74
3η - Αριάδνη Δουλαβέρη 00:51.57
4η - Ιωάννα Παπαγεωργίου 00:55.10
5η - Νικολέτα Κρητικάκη 00:55.36
6η - Ελένη Δημητριάδη 00:55.75
7η - Αντωνία Πατεράκη 00:56.95
8η - Ευαγγελία Ριτζάκη 00:57.17
9η - Κατερίνα Σπυριδάκη 00:58.77
 
200μ. επιφάνειας
ΑΝΔΡΩΝ
1ος - Βασίλης Βογιατζάκης 01:40.22
2ος - Βασίλης Σαλεβουράκης 01:43.56
3ος - Μανόλης Σπανουδάκης 02:13.45

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1η - Κατερίνα Καλαμαρίδη 01:42.90
2η - Αριάδνη Δουλαβέρη 01:55.78
3η – Τριανταφυλλιά Ψαρουδάκη 01:57.83
3η - Αντωνία Πατεράκη 02:03.68
4η - Ευαγγελία Ριτζάκη 02:03.76
5η - Ελένη Δημητριάδη 02:05.24
6η - Νικολέτα Κρητικάκη 02:05.47
7η - Κατερίνα Σπυριδάκη 02:09.32





Λευτέρης Αντωνακάκης