Μπορεί στο πρώτο μισό της σεζόν να μην σκόραρε με τον Κισσαμικό, αλλά η δικαίωση γι\’ αυτόν ήρθε στο πρωτάθλημα της Football League με τη φανέλα της Επισκοπής.
Ο Γιάννης Δρακάκης πέτυχε δύο γκολ στην εκτός έδρας νίκη της ρεθυμνιώτικης ομάδας επί του Βύζαντα Μεγάρων με 3-0, ενώ από τους πρωταγωνιστές ήταν και ο Γιώργος Γιακουμάκης, με ένα γκολ και μία \”ασίστ\”.

Φάσεις-γκολ

(πηγή aoepiskopis.gr)
1’ Πάσα του Γιακουμάκη στο Δελήμπαση το πλασέ του οποίου θα περάσει λίγο άουτ.
7’ Ο Μπρατσιάνη με τον Δρακάκη θα παίξουν το 1-2 και ο δεύτερος με σουτ μέσα από την περιοχή θα ανοίξει το σκορ.
13’ Ο Βιδάλης θα «κόψει» την μπάλα στο πέναλτι, αλλά το πλασέ του Δρακάκη θα περάσει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Μούζου.
21’ Ωραία πάσα του Γκονζάλες στον Γιακουμάκη, αυτός θα πλασάρει τον τερματοφύλακα του Βύζα για το 0-2.
34’ Σουτ του Μαζιώτη λίγο άουτ.
38’ Κόρνερ του Γκονζάλες η μπάλα θα φτάσει στο δεύτερο δοκάρι, ο Μποτωνάκης θα κάνει το πλασέ με κατεύθυνση τα δίχτυα, αλλά οι αμυντικοί θα προλάβουν να απομακρύνουν.
47’ Μακρινό σουτ του Μανδύλη αουτ.
50’ Εκτέλεση φάουλ από τον Γκονζάλες πάνω από την εστία του Βύζα.
54’ Πασα του Γιακουμάκη στον Δρακάκη, που δεν θα δυσκολευτεί να πετύχει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για το 0-3.
72’ Μακρινό σουτ του Γκονζάλες λίγο αουτ.
76’ Σουτ του Μεντί από το ύψος του ημικύκλιου της περιοχής άουτ.
88’ Σουτ από τον Κοντούλη θα περάσει άουτ
Βύζας Μεγάρων (Θ. Σταματόπουλος): Μούζος, Ταμπάκης, Τσακιράκης, Ι. Μαζιώτης, Ζάρκος, Μανδύλης, Παπαδημητρίου, Μπέλερης, Μεντί, Αλ. Μαζιώτης (51\’ Μιχαλόπουλος), Κοντούλης
Επισκοπή (Κ. Ανυφαντάκης): Καλογεράκης, Βιδάλης (77’ Λιονάκης), Βουρβαχάκης, Μποτωνάκης, Μανουσάκης, Σελινιωτάκης (79’ Φρατζεσκάκης), Δελήμπασης, Γκονζάλες, Μπρατσιάνη, Δρακάκης (71’ Μαρτσάκης), Γιακουμάκης.